Ana Sayfa Yerel Gündem FINDIKLI'DAKİ SEL TBBM'YE TAŞINDI

FINDIKLI'DAKİ SEL TBBM'YE TAŞINDI

Fındıklı'da Eylül aynında yaşanan sel ve heyelanlar Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşınarak iki Rizeli vekil tartıştı.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2016 Perşembe 16:14
FINDIKLI'DAKİ SEL TBBM'YE TAŞINDI
CHP İstanbul milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Fındıklı da yaraların sarılmadığını iddia etti. 

Çalışmaların koordineli yürütülmediğini öne süren Bakaroğlu, 'Rize’nin Fındıklı ilçesinde meydana gelen sel felaketini bire bir yaşadım. Oradaydım. Kurtarma çalışmaları son derece yanlış bir biçimde yürütüldü. Çok sayıda iş makinesi geldi. Ama koordinasyon  son derece kötüydü. En çok zarar gören Fındıklı’nın Beydere köyünde 8 tane hane boşaltıldı. Başkada problem yok denildi. Orda bulunan 200 tane hanenin tamamı risk altında. Geliyor iki tane mühendis bu evde oturulabilirde oturulmayabilinir de raporu veriyor. Böyle onlarca ev bekletiliyor. Bu çevre değerlendirme konusunda doğu Karadeniz bölgesi ve diğer bölgelerdeki projelerde son derece ihmalkar davranılıyor" dedi.    Bekaroğlu’nun konuşmasının ardından AK Parti Rize milletvekili Osman Aşkın Bak’da Bekaroğlu’na cevap vermek için söz aldı. 

 Bak, kedisinin de sel bölgesine olduğunu belirterek, "Beydere köyünde 19 evin nakline karar verildiğini herhangi bir koordinasyon eksikliğinin de olmadığını belirtti.

Fındıklı Haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı dolgu alanını inceledi.

Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı dolgu alanını inceledi.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık