Ana Sayfa Çevre Fırtına Deresinde çalışmalar başladı..

Fırtına Deresinde çalışmalar başladı..

Ardeşen ile Çamlıhemşin ilçeleri arasındaki Fırtına Deresi'nden iş makineleri ile taş alımı yapıldığı haberini alan il genel meclıs uyesi Buçan, Fırtına Vadisinde incelemelerde bulundu..

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2014 Cuma 06:26
Fırtına Deresinde çalışmalar başladı..

Dünya Doğayı Koruma (WWF) tarafından dünyadaki korunması gereken 200 ekolojik alandan birisi olarak ilan edilen ve SİT alanı olan Rize'nin dünyaca ünlü doğal güzellikleri, eşine az rastlanır endemik bitkileri, rafting şampiyonaları ile ünlü Fırtına Vadisi'ndeki Fırtına Deresi, bugünlerde, bir yok edilme tehlikesi ile karşı karşıya. Fırtına Deresi kenarında bulunan taş ocakları ve dere üzerinde inşa edilen köprü ile Fırtına Vadisi ve Deresi tam bir şantiyeye çevrilmiş durumda. 

İl genel meclis uyesi Buçan, yasak olmasına rağmen taş alımının yapıldığı koruma altındaki Fırtına Vadisi'nde çalışmaları takip edeceklerini belirterek, "Malzeme alımının yasak olması ve bu nedenle yapılacak çalışmalar için ruhsat verilememesine rağmen keyfi olarak verilen sözlü izinler ve yasal kılıf sağlamak için verilen geçici izinlerle Fırtına deresinden malzeme alınmaya çalışılmaktadır. 

Başbakanlık genelgesi ile kum ve çakıl çıkarma yönetmeliklerine göre malzeme çıkarılması yasak olan dereden her gün malzeme çıkarmaya çalışıyorlar. 

Buna izin vermeyeceğiz, Fırtına Vadisi'nin bozulmasına müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.

 

lazikahaber

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Spor Sayesinde Engelini Unutarak Hayata Tutundu

Spor Sayesinde Engelini Unutarak Hayata Tutundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık