Ana Sayfa Çevre Fırtına deresinde talan devam ettikçe destekte artıyor.

Fırtına deresinde talan devam ettikçe destekte artıyor.

MHP Rize Eski İl Başkanı Cem Kazmaz Fırtına Deresinde basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2015 Cumartesi 19:52
Fırtına deresinde talan devam ettikçe destekte artıyor.

Fırtına deresinden yasalar ve yönetmeliklere aykırı olarak yeniden malzeme alınmaya başlanması tepkilere neden oluyor.

Ardeşen Belediyesinin Fırtına Deresinin girişinden malzeme almaya başlaması vatandaşların tepkisi üzerine durdurulmuş fakat tepkiler dinmemişti.

Bugünde MHP Rize Eski İl Başkanı O.Cem Kazmaz Fırtına Deresine gelerek basın açıklaması yaptı.

O.Cem Kazmaz'ın basın açıklamasına CHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan ve Derelerin Kardeşliği Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Saltuk Deniz'de destek verdiler.

Kazmaz, burada Toplum Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Fırtına Deresi’nin bu toprakların çok önemli bir hazinesi olduğunu söyleyen MHP Rize İl Başkanı Cem Kazmaz “Bu vadi hiçbir şekilde tahrip edilmemesi gereken torunlarımızdan ödünç aldığımız doğal zenginliktir. Buraya zarar vermek isteyen her türlü elin Rize’ye uzanan karanlık bir el olduğunu düşünüyorum. “Sayın Cumhurbaşkanı geçen yıl Başbakan olduğu dönemde Fırtına Deresi’ne 30 bin yavru alabalık bırakıyor; ancak Ardeşen’deki yöneticiler Fırtına Deresi’ni tahrip edip talan ediyorlar.” Dedi.Cumhuriyet Halk Partisi Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan ise yaptığı açıklamada “Uzun zamandır biz bu mücadeleyi veriyoruz. Fırtına Deremizi ve Vadimizi korumak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Ardeşen Belediyesi daha öncede buradan malzeme aldığında hizmet için kullanacağını ifade ederek gerekli izinler dahilinde malzeme alımına bir tepki göstermedik; ancak sayın başkan bizi topluma CHP hizmet yapmamıza engel oluyor diye lanse ediyor. Şimdi ise yasalara uygun olmayan şekilde malzeme alımına devam ediyorlar. Biz bu mücadelemizi sürdüreceğiz; çünkü bu cennet vadisi herkesin” şeklinde konuştu.Derelerin Kardeşliği Platformu (DEKAP) Yürütme Kurulu Üyesi Saltuk Deniz yaptığı açıklamada“Fırtına Deresi AK Parti yönetiminde çıkartılmış yasalara rağmen yine AK Partili yöneticiler tarafından yağma ve talan edilmeye devam ediliyor” diyerek tepki gösterdi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık