Ana Sayfa Çevre FIRTINA DERESİNDEN MALZEME ALINMASINA TEPKİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI...

FIRTINA DERESİNDEN MALZEME ALINMASINA TEPKİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI...

Fırtına Deresinden malzeme alınmasına tepki göstermek için vatandaşlar 30 Ocak 2013 Çarşamba Günü basın açıklaması yapacaklar.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2013 Salı 16:24
FIRTINA DERESİNDEN MALZEME ALINMASINA TEPKİ  İÇİN BASIN AÇIKLAMASI...

Yasak olmasına rağmen Fırtına deresinden malzeme alınmasının giderek artan bir şekilde devam etmesi vatandaşların tepkisinin artmasına neden oldu..

Konuyla ilgili olarak bir çok kez başvurulmasına rağmen ve dönem dönem yasaklanmış olmasına rağmen son günlerde giderek artan bir şekilde Fırtına Deresinden malzeme alınması üzerine vatandaşlar tepkilerini göstermek amacıyla 30 Ocak 2013 Çarşamba günü saat 12.00' de Ardeşen-Çamlıhemşin yolu üzeri Yanaçdere köyü girişinde Fırtına deresi kenarında toplu bir şekilde basın açıklaması yapacaklar?

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan vatandaşlar "Bizlerin bir balık bile tutmasının yasak olduğu bir kilo çakıl alamadığımız dereden binlerce kamyonla malzeme alınmaktadır. Bizlere yasak olurken bu derede meydana gelen yağmayı anlamakta zorlanıyoruz. Dereden aşırı derecede ve kontrolsüz olarak malzeme alınması Fırtına deresinin ekolojik yapısını bozmakta ve endemik canlı türlerinin yok olmasına neden olmaktadır. Fırtına deresi Fırtına vadisine hayat vermektedir. Fırtına vadisi de bizlere hayat vermektedir. Fırtına deresinde yapılan bu talan bizlerin yaşam alanlarını tehdit etmektedir. Ayrıca geçtiğimiz günlerde binlerce balık dereye bırakıldı .Binlerce balığın dereye bırakıldığı bir yerde binlerce kamyonun malzeme almasını anlayamıyoruz. Yetkililere sorduğumuzda dereden malzeme alınmasının yasak olduğunu söylüyorlar. Ama her gün daha çok kamyonun dereye girdiğini görüyoruz.

Bu duruma son vermek yaşam alanlarımıza ve deremize sahip çıkmak için 30 Ocak 2013 Çarşamba Günü saat 12.00'de Ardeşen-Çamlıhemşin yolu üzeri Yamaçdere Köyü girişinde Fırtına Deresinin kenarında bir araya gelip toplu bir şekilde basın açıklaması yapacağız.

Basın açıklaması ile ilgili tüm yasal izinler alınmıştır.

Tüm halkımızı Fırtına Deremize sahip çıkmak için yapacağımız basın açıklamamıza davet ediyoruz" dediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık