Ana Sayfa Magazin Fırtına Vadisine Gelin-Damat Desteği.

Fırtına Vadisine Gelin-Damat Desteği.

RİZE’de dünyaevine giren İbrahim Sarı ile Berna Kılıç’ın düğün fotoğrafları, koruma altına alınması gereken 200 ekolojik bölge arasında gösterilen Rize’nin Fırtına Vadisi’nde Fırtına Deresi kıyısında çekildi.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2014 Cumartesi 20:52
Fırtına Vadisine Gelin-Damat Desteği.

Doğaya dikkat çekmek için Fırtına Vadisi’ni seçtiklerini söyleyen eğitimci çift, "Umarız bu eşsiz güzelliği çocuklarımıza ve torunlarımıza düğün fotoğraflarımızdan göstermek zorunda kalmayız" diyerek doğaya sahip çıkılmasını istedi.

Rize’deki ’100 Yapım’ adlı şirketin sanat yönetmeni Memiş Ali Yazıcı, gelin ve damatların tersane, stadyum, kilise, manastır, üst geçit, tünel ve orman gibi sıra dışı mekanlarda çektiği düğün fotoğraflarına bu kez, genç çiftin de talebi üzerine Fırtına Vadisi’ni mekan olarak seçti. Önceki gün dünyaevine giren Bilişim ve Teknoloji öğretmeni İbrahim Sarı ile Felsefe öğretmeni Berna Kılıç’ın düğün fotoğrafları, Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF) koruma altına alınması gereken 200 ekolojik bölge arasında gösterdiği Çamlıhemşin ilçesindeki Fırtına Vadisi’nde, Fırtına Deresi kenarında çekildi. Yöre halkının verdiği uzun mücadeleler sonucu hidroelektrik santral yapımından kurtulan Fırtına Vadisi artık, yeni evlenen çitflerin fotoğraflarına fon oldu.

Fırtına Vadisi’nin doğal güzelliklerine dikkat çekmek istediklerini ifade eden İbrahim Sarı ve Berna Kılıç, "Yıllar sonra vadimizi hala yeşil, dereleri ise balıkla dolu olarak görmek istiyoruz. Umarız bu eşsiz güzelliği çocuklarımıza ve torunlarımıza düğün fotoğraflarımızdan göstermek zorunda kalmayız" diyerek, doğanın korunmasının önemine dikkat çekti, korunmasını istedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık