Ana Sayfa İnsan Hakları Gazetemiz Yazarı İhsan Hacıbektaşoğlu'na soruşturma açıldı.

Gazetemiz Yazarı İhsan Hacıbektaşoğlu'na soruşturma açıldı.

Gazetemiz Muhabir ve Yazarı İhsan Hacıbektaşoğlu hakkında 13 Şubat'ta Trabzon'da yapılan Laik ve Bilimsel Eğitim Boykotu basın açıklamasına katıldığı için soruşturma açıldı.

Giriş Tarihi: 25 Mart 2015 Çarşamba 17:07
Gazetemiz Yazarı İhsan Hacıbektaşoğlu'na soruşturma açıldı.

Eğitim-Sen'in çağrısı üzerine 13 Şubat'ta Trabzon'da Laik ve Bilimsel Eğitim Boykotu ile ilgili olarak düzenlenen basın açıklamasına katılan 37 kişi hakkında soruşturma açılmıştı.

Soruşturma açılanlar arasında Toplum Gazetesi haber sitesinin Muhabir ve Köşe Yazarı olan İhsan Hacıbektaşoğlu'da vardı.

İhsan Hacıbektaşoğlu aynı zamanda Derelerin Kardeşliği Platformu Yürütme Kurulu Üyesi.

Gazetemiz yazarı İhsan Hacıbektaşoğlu bugün Trabzon Emniyet Müdürlüğüne giderek ifadesini verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hacıbektaşoğlu " Eğitim-Sen'in çağrısı üzerine düzenlenen Laik ve Bilimsel Eğitim Boykotu ile ilgili yapılan basın açıklamasına hem desteklediğim hem de haber amaçlı olarak katıldım. Yapılan Çağrının doğru olduğuna inandığım için anayasal hakkımı kullanarak yasal olarak düzenlenen basın açıklamasına katıldım. Aynı zaman da www.toplumgazetesi.com haber sitesinin hem muhabirliğini hemde köşe yazarlığını yapmaktayım.Bu nedenle haber amaçlı olarak da orada bulundum. Herhangi bir suç işlediğime ve ortada soruşturma açılmasını gerektirecek bir şey olduğuna inanmıyorum.Emniyete verdiğim ifademde de bunları söyledim." dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık