Ana Sayfa Kültürel Geleneksel Müzik Yarışması Başladı

Geleneksel Müzik Yarışması Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği geleneksel müzik yarışması başladı.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2014 Salı 11:09
Geleneksel Müzik Yarışması Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği geleneksel müzik yarışması başladı. 8 hafta sürecek yarışma, Aralık ayında Ankara'da düzenlenecek finalle sona erecek.

Yurdun dört bir yanından yarışmaya katılan gençler, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Geleneksel Türk Müziği dallarında eserleri seslendiriyor. Genç nesillerin Türk müziğini unutmamaları ve gelecek dönemlere taşıyabilmeleri amacıyla başlatılan yarışmalar kapsamında ilk turu geçmeyi başaran gençler, ikinci safha olan grup birinciliği aşamasında yarışıyor.

8 hafta sürecek olan tur heyecanının ilk durağı Erzurum'da, kentte yaşayan gençlerin yanı sıra Artvin ve Ardahan'dan gelen katılımcılar da sahne aldı. Heyecan verici yarışmada derece elde eden gençler, final için hazırlık çalışmalarına başladı.

Programa 18 Ekim'de ev sahipliği yapacak olan Samsun'u 25 Ekim'de İstanbul ve 1 Kasım'da İzmir takip edecek. Alanında uzman seçici kurul üyeleri önünde yeteneğini sergileyerek geçer not alan gençler, Aralık ayında Ankara'da düzenlenecek Türkiyefinalinde yarışma şansı elde edecek.

 

Haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık