Ana Sayfa Yerel Gündem Giresun Belediyesi Taşeron İşçilerle Sözleşme imzaladı.

Giresun Belediyesi Taşeron İşçilerle Sözleşme imzaladı.

Türkiye’de memur sendikası ile sözleşme imzalayan ilk belediye olan Giresun Belediyesi, bu sefer de hizmet alımı kapsamında çalışan ve kamuoyunda taşeron işçi olarak adlandırılan işçilerle toplu sözleşme yaparak bir ilke daha imza attı.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2015 Cuma 19:00
Giresun Belediyesi Taşeron İşçilerle Sözleşme imzaladı.

Giresun Belediyesi Eski Nikah Salonun da yapılan toplu sözleşme imza törenine Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP İstanbul Milletvekili, Parti Meclis Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Belediye-İş Sendikası Başkanı Erdem Mert, belediye Başkan yardımcıları, daire Müdürleri, işçi ve memurlar katıldı.

Aksu imza töreninde yaptığı konuşmada; “2009 yılında bu göreve gelmeden öncede, sizlerin haklarınızın iyileştirilmesi için çalışacağım demiştim. Göreve geldiğimizde ilk memurlarımız ile sözleşme yaptık. Bugünde bir ilke daha imza atacağız. Ben toplumun örgütlü olmasından yanayım. İşçinin geleceği belediye başkanı ve ihaleyi alan firma sahibinin iki dudağı arasında. ‘Ben seni çıkardım’ dedim mi iş bitti. Böyle olmamalı arkadaşlar. Böyle olursa sizin geleceğiniz olmaz. Sizin geleceğiniz olmaz ise çocuklarınız da geleceği olmaz. Biz baştan beri söylüyoruz, örgütlü yapıdan yanayız. Kesinlikle işçi örgütlenmeli”dedi

AKSU:“İLK IŞIK GİRESUN’DAN YANDI…”1oy0456g3pt026wg1qz0m6

Aksu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kölelik düzenine karşı ilk ışık Giresun dan yandı. Hep beraber yaktık bu ışığı. Bunu çok sevdiğimiz ülkemize bu işçileri köle gibi kullananlara karşı yaktık. Ve bu ışığın yayılmama şansı yok. Bunda hepinizin emeği var. Göreceksiniz bu toplu sözleşme Türkiye' de baskı oluşturacak. Ülkeyi yönetenlere baskı oluşturacak. İnşallah en kısa sürede de taşeron işçilerin kadrolu hale gelmesi ışığı Giresun dan yanmış olacak. Biz Türkiye de örnek olduk.”

Yapılan konuşmanın ardından Başkan Kerim Aksu ve Belediye-İş Sendikası temsilcileri arasında toplu iş sözleşmesi protokolü imzalandı.

Yapılan toplu sözleşme ile işçilere asgari ücretin % 20 ile %40 üzerinde değişe oranda zamlar yapılmış oldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık