Ana Sayfa Güncel Giresun'da Engeller Kalkıyor paneli.

Giresun'da Engeller Kalkıyor paneli.

Adem Kuyumcu'nun da katılımıyla,Türk- Alman Engelli Dernekleri işbirliğiyle Giresun'da “Engeller Kalkıyor” paneli düzenlendi.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2014 Çarşamba 09:58
Giresun'da Engeller Kalkıyor paneli.

Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Tiyatro Salonunda saat 14:00 de başlayan panelin açış konuşmasını yapan Görme Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Yazar, engellilerin sorunlarının ele alınacağı bu organizasyona katkı sağlayan kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Başkan Kerim Aksu'nun selamlarını ileterek başladığı konuşmasında, herkesin engelli adayı olduğuna vurgu yaparak şunları dile getirdi; ”Giresun Belediye Başkanımız Kerim Aksu'nun büyük önem verdiği engelli dostu bir kenttir. Engelli birimimiz, engelli vatandaşlarımızın talep ve arzularını bizlere iletmekte ve takip etmektedir. Giresun'da ağırladığımız Almanya'dan gelen konuklarımıza tekrar hoş geldiniz diyor, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Giresun Belediyesi ve Başkanımız her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olmuştur. Bundan sonra da olmaya devam edecektir.”

“Engeller Kalkıyor” konulu panelin yöneticiliğini Av.Erdal Gümüş yaparken, panalistler Carl Schlüter (pedagog), Adem Kuyumcu(Engelsiz Hayat Der. Baş.),İsmail Özşahin(eğitimci),Ergun Tursak (eğitimci), Galip Devrim Çağlayan(eğitimci) ve Özgür Özden Yalçın (OKA sorumlusu) engellilerin yaşamları, toplumdan beklentileri, engelli hukuku, engelli istihdamı konularında açıklamalar yaptılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık