Ana Sayfa Ekonomi Giresun'da Fındık fiyatları sürekli artıyor..

Giresun'da Fındık fiyatları sürekli artıyor..

Fındık fiyatlarındaki yükseliş sürüyor. Giresun'da fındık 14 ile 14.5 TL arasında alıcı bulmaya başladı. GZO Başkanı Keskin, “Böyle giderse fındık 20 liradan satılır” dedi

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2014 Cumartesi 17:11
Giresun'da Fındık  fiyatları sürekli artıyor..
Fındık fiyatındaki yükseliş sürüyor. 10 lira ile açılan yeni dönem fındık piyasası 14 liraya ulaştı. Giresun Ziraat Odeası Başkanı Musa Keskin, Giresun'da fındığın 14 ile 14.5 TL’den alıcı bulduğunu söyledi. Keskin, “Böyle giderse fındık fiyatı 20 lirayı görür” dedi.

HANİ REKOLTE YÜKSEKTİ GZO Başkanı Musa Keskin, fındık ihracatçılarının her fırsatta kendilerini fındık rekoltesini düşük göstererek fiyatı yükseltmeye çalışmakla suçladıklarını ancak ihracatçıların bu görüşlerinin doğru olmadığının ortaya çıktığını belirterek, “Hani nerede 514 bin tonluk fındık rekoltesi. Eğer dedikleri gibi bir rekolte olsa idi fındık 14 liraya satılır mıydı” dedi.    Keskin, fındık rekoltesinin 370 bin ton dolaylarında gerçekleşeceğinin anlaşıldığını da belirterek” Şu anda üretici piyasaya fındık getirmiyor. Daha doğrusu fındık alım satım işi ile uğraşan manavlar üreticinin ayağına kadar giderek fındığını harmanından, kapısından alıyor” şeklinde konuştu.    
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık