Ana Sayfa Yerel Gündem Giresun'da İsrail saldırıları protesto edildi..

Giresun'da İsrail saldırıları protesto edildi..

İsrail'in Gazze'ye saldırıları, Giresun'da bazı siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından protesto edildi.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2014 Cumartesi 15:27
Giresun'da İsrail saldırıları protesto edildi..

İsrail'in Gazze'ye saldırıları, Giresun'da bazı siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) tarafından protesto edildi.

Atatürk Meydanı'nda toplanan siyasi parti ve STK üyelerinden oluşan grup, Gazze halkına destek için, "Filistin Uyumuyor, Biz de Uyumuyoruz" eylemi başlattı. Grup, sloganlar atarak İsrail'e tepki gösterdi, hayatını kaybeden Filistinliler için dualar edildi, Kuran-ı Kerim okundu.

Grup adına basın açıklaması yapan Memur Sen Giresun İl Temsilcisi Mehmet Kartal, "terör örgütü olarak Müslüman kanı akıtan ve insanlık onurunu ayaklar altına alan" İsrail'i ve destekçilerini kınadıklarını söyledi.

KartalFilistin halkına destek için bu geceden itibaren "Filistin Uyumuyor, Biz de Uyumuyoruz" eylemi başlattıklarını kaydederek, "Katil İsrail,Filistin'de mazlum halkın üzerine bomba yağdırmakta. Filistin'dekiler bizim kardeşlerimiz. Biz Giresunlular olarak Filistin'deki kardeşlerimizin yaşadığı mağduriyetlere nasıl duyarsız olabiliriz. Filistinli kardeşlerimizin her an yanındayız. Biz, İsrail Filistin'den çıkana kadar burada olacağız" dedi.

Başta İslam dünyası olmak üzere dünya milletlerini Filistin'deki yaşanan insanlık dramını durdurmaya davet eden Kartal, "Vakit, Mescid-i Aksa veKudüs için ayağa kalkma vaktidir. Dün olduğu gibi bugün de kan ağlamaya devam eden kardeşlerimize sahip çıkma vaktidir. Hepimizin onurunu korumak için şehit düşen kardeşlerimizin yanında olma günüdür" diye konuştu.

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık