Ana Sayfa Güncel Giresun'da kızlar köyden şehire kaçtılar.

Giresun'da kızlar köyden şehire kaçtılar.

Giresun'da köyde yaşamak istemedikleri öğrenilen Gamze Özdemir ve arkadaşı Yeşim Çelik evlerini terk ederek ortadan kayboldu. Genç kızlar her yerde aranıyor.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2014 Çarşamba 10:47
Giresun'da kızlar köyden şehire kaçtılar.

Giresun merkeze bağlı Çandır köyünde oturan iki kız arkadaş köylerindeki evlerini terk ederek ortadan kayboldular.

KÖYDE YAŞAMAK İSTEMEDİLER

Çandır köyünden kaçan Gamze Özdemir (17) ve arkadaşı Yeşim Çelik (18) isimli iki genç kızın ailesinin Giresun polisine başvurarak yaptıkları şikayet gereği genç kızlar şimdiTürkiye'nin her tarafında aranmaya başladılar. Köylerinden kaçan kızların köyde yaşamayı istemedikleri ve şehir hayatını tercih ettikleri için kaçtıkları ileri sürüldü.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINI DONDURDU

Polisin yaptığı araştırmalara göre genç kızların evlerinden kaçtıkları aynı günü akşam saatlerinde Sabiha Gökçen Havaalanı'na indikleri tespit edildi. Burada nereye gittikleri tespit edilemeyen kaçak kızlar aynı saatlerde sosyal medya hesaplarını dondurarak, telefonlarını da kapatarak hiçbir yetkili, anne-baba ve akrabaları tarafından kendilerine ulaşılamamasını sağladılar.

AİLELERİ ZOR DURUMDA

Genç kızların ailesi ve yakınları tarafından yapılan açıklamalarında, ailelerinin zor durumda olduklarını ve başlarına gelebilecek kötü olaylardan korktuklarını belirterek mutlaka geri dönmelerini ve gerekirse İstanbul'da çalışmak istemeleri halinde akrabalarının yanlarında kalmalarına müsaade edeceklerini açıkladılar.

Kayıp olan genç kızları görenler ve tanıyanların insaniyet namına en yakın polis merkezine haber vermeleri isteniyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık