Ana Sayfa Kültürel Giresun'da Sanat Sokakları açılıyor..

Giresun'da Sanat Sokakları açılıyor..

Giresun'da Sanat Sokakları açılıyor..

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2014 Cuma 12:22
Giresun'da Sanat Sokakları açılıyor..

Giresun Belediyesi şehir merkezinde bulunan cadde ve sokakları cazibe merkezi yapmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Gazi Caddesi, Alpaslan Caddesi, Fındık Pazarı ve şimdi de Ali Osman Sönmez Sokağını, "Sanat Sokağı" na dönüştürdüklerini söyledi.

Belediye Çözüm ve Koordinasyon Birimi ekipler tarafından yürütülen çalışmaları yerinde gören Aksu, Gazi Caddesi'ni Bekir Paşa Caddesi'ne bağlayan Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlerinden Başöğretmen Ali Osman Sönmez'in adını taşıyan sokağın baştan aşağıya yenileceğini ifade etti.

Başkan Aksu yaptığı açıklamada, Ali Osman Sönmez Sokağın, sanatçıların buluşma noktası, eserlerin sergilenme alanı olacağını belirterek; “Sokağın altyapısı ile yağmursuyu, kanalizasyon, elektrik ve doğal gaz hatları çekildi. Merdivenler yeniden düzenlenecek ve yaşlı vatandaşlarımızın daha rahat kullanabilmeleri için demir korkuluklar yapılacak. Dokuya uygun aydınlatma sağlanacak. Sokak üzerinde bulunan binaların giriş bölümleri doğal taşlarla giydirilecek. Peyzaj çalışmalarından sonra Gazi Caddesi ve Bekirpaşa Caddesi girişine kapı yapılacak. Başöğretmen Ali Osman Sönmez'in sanata verdiği değer "Sanat Sokağı" ile anıtlaştırılacak. Amacımız şehir merkezinde yeni cazibe alanları oluşturmak. Ekonomik, sosyal ve kültürel hareketlilik kazandırmak” dedi.

Sanat Sokağı olarak tabelalar konulacak sokağın yapımı öncesi çevrede bulunan esnaf ve mülk sahiplerinin de görüşlerinin alındığı, sokağın yeni haliyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda açılışının yapılmasının planlandığı kaydedildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık