Ana Sayfa Yerel Gündem Gümüşhane'de İsrail protestosu

Gümüşhane'de İsrail protestosu

Gümüşhane'de bir grup vatandaş, Teravih namazı sonrası topluca dua ederek saldırıları protesto etti.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2014 Cumartesi 12:37
Gümüşhane'de İsrail protestosu

Gümüşhane'de, İsrail'in Gazze saldırılarını protesto eden bir grup vatandaş, Teravih namazı sonrası toplu dua töreni düzenledi.

Teravih namazının ardından Gümüşhane Sivil Dayanışma Platformu öncülüğünde Zafer Meydanı'nda toplanan bir grup vatandaş, saldırılarda yaşamını yitiren Filistinliler için dua ederek, sloganlar attı.

 

Burada toplanan grup adına açıklama yapan İHH Gümüşhane Temsilcisi Selim Nas, İsrail'in başlattığı hava, kara ve deniz saldırılarında bugüne kadar yüzlerce Filistinli'nin şehit olduğunu, binlercesinin de yaralandığını belirtti.

Nas, Gazze'de kötü olan insani durumun artık dayanılmaz boyutlara ulaştığını ifade ederek, "Filistin İslam dünyasının kanayan yarası ve namusudur. Filistin topraklarında yükselen acı, feryat ve gözyaşının bir kez daha yürekleri dağladığını görmekteyiz. Plajlarda, evlerinin önlerinde oynayan ve bir melek kadar günahsız olan bebekleri gözlerini kırpmadan vahşice öldüren siyonistleri ve onları destekleyenleri insanlık onuru adına lanetliyoruz" dedi.

Yaşanan vahşete karşı uluslararası camianın tepkisiz kalmasının her yönüyle utanç verici olduğunu kaydeden Nas, "İsrail'e sessiz kalan batının da ikiyüzlü olduğu bir kez daha belgelendi. Türk halkına, siyasetçilerine, iktidara, siyasi partilere ve bütün dünyaya sesleniyoruz. İsrail ile bütün ilişkileri kesin. Allah rızası için bunlara selam bile vermeyin. Bütün İsrailmallarını protesto edin, satın almayın. Allah rızası için bu zulüm karşısında maddi ve manevi olarak ne gerekiyorsa yapalım. Mübarek Ramazan ayı içerisinde Gazze'de insanlar aç ve susuz haldeler. Bu kardeşlerimizi unutmayalım. Bizlerin imtihanı, Filistin'deki kardeşlerimizin imtihanından daha ağır durumdadır" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından toplu dua eden grup, olaysız dağıld

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık