Ana Sayfa Yerel Siyaset Hopa AKP İlçe Danışma Meclisi toplantısı yapıldı.

Hopa AKP İlçe Danışma Meclisi toplantısı yapıldı.

Ak parti Hopa İlçe Başkanlığı 2016 yılı Eylül ayı danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2016 Pazar 22:24
Hopa AKP İlçe Danışma Meclisi toplantısı yapıldı.

Hayati Akbaş

HOPA-Ak parti Hopa İlçe Başkanlığı 2016 yılı Eylül ayı danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

Peronti otel toplantı salonunda düzenlenen programa Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Ak parti Hopa ilçe Başkanı İlyas, Güven Kemalpaşa Belde Başkanı Ömür Rıfat Poshoroğlu, İl Yönetim kurulu üyeleri Fikret Erdoğan, Halim Öztürk, İl genel meclis üyesi Hüsnü Çakır Ak partili Hopa ve Kemalpaşa Belediye meclis üyeleri ile teşkilatın ana kademe, kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri ve mahalle başkanları katıldı.

Divan başkan ve üyelerinin seçiminden sonra, açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı İlyas Güven “Bu memleket 15 Temmuz gecesi kendi vatandaşına kurşun sıkacak, kendi meclisini bombalayacak kadar alçak ve hainlerin var olduğunu görmüş oldu. Bu süreçte demokrasi adına milli iradeye sahip çıkma adına büyük bir sınavdan geçtik. Bizi bu süreçte yalnız bırakmayan tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma ve sağduyulu tüm Hopalı hemşerilerime teşekkür ediyor minnet ve şükran duygularımı sunuyorum. Bu darbe girişimi halkın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza ve Ak parti hükümetine karşı yapılmış gözükse de esasında milletimizin varlığına ve bütünlüğüne yapılmak istenen bir darbe girişimidir.

Bu darbe girişimi milletin varlığı ve geleceği hakkında ders çıkarmamız gereken bir hadisedir. Recep Tayyip Erdoğan varlığımızın ve geleceğimizin teminatıdır. Ey ihanet çeteleri, Ak partililer olarak bizim kellemizi almadan Recep Tayyip Erdoğan'ın kellesini alamayacaksınız.  Bu ülkede en son kellesi alınacak kişi Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bunu böylece o örümcek ağı sarılmış beyninize sokun diye konuşan Güven, Bu ihanet şebekesinin, bu teröristlerin oyununa asla gelmeyeceğiz. Tüm oyunlarını bozacağız. Her zaman tedbirli ve uyanık olacağız. Birbirimizle öyle bir kenetleneceğiz ki aramızdan ne hava ne de su sızmayacak” dedi.

2016-2017 yılı eğitim öğretim yılının öğrencilere, öğretmenlere ve tüm velilere hayırlı olmasını temenni eden ilçe başkanı Güven, okul, öğrenci, öğretmen, taşımalı eğitim ile taşımalı öğrencilere öğlen yemeği konularında detaylar aktardı.

Güven, Çaykur un Hopa ve Kemalpaşa Çay Fabrikalarında sezon sonu itibariyle satın aldığı yaş çay ve ödediği ürün bedelleri hakkında da rakamlar aktardı. Sarp Gümrük kapısının ve Hopa Gençlik merkezinin tamamlanan ihaleleri, devam eden balıkçı barınağı yapım projesi ve tamamlanan ve devam eden DSİ projeleri dikkat çeken konu başlıkları oldu.

Hopa Akparti İlçe Başkan İlyas Güven konuşmasının son bölümünde “Fetö' sünden Pkk’sına, Daeş’inden, Pyd’sine ne kadar hain, kalleş, aşağılık terör örgütleri varsa buradan Hopa'dan sesleniyorum. Başaramayacaksınız ..Milletimizi bölemeyeceksiniz.. Bayrağımızı indiremeyeceksiniz.. Vatanımızı parçalayamayacaksınız.. Devletimizi yıkamayacaksınız.. Ezanlarımızı susturamayacaksınız. Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz..Bu halka boyunduruk vuramayacaksınız..Ülkemizi hedeflerinden vaz geçiremeyeceksiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, 2,5 yıl içerisinde Belediye ye kazandırılan iş makineleri, kamyonlar, kanal açma aracı, engelli ve cenaze nakil araçları ile itfaiye aracı ve maliyetleri ile ilgili bilgiler verdi. İhalesi tamamlanan ve ihale sürecinde olan diğer projeler ve detayları hakkında bilgiler aktardı.

Beton ve asfalt yollar, mahallere yapılan taş duvar ve beton duvarları ile döşenen parke taşları ile ilgili detayları aktaran Cihan, yapılan yardım ve bağışlara değindi.

İl Genel Meclis üyesi Hüsnü Çakır 2016 yılı içerisinde Hopa da yapılan ve yapımı devam eden Köydes projeleri hakkında detaylı bilgiler aktardı. Köylere yapılan asfalt yol çalışmalarını anlattı. Özel idare ve Köylere hizmet götürme birliğinin ortak işlettiği Tır ve otobüs parkı araç sayıları ve gelirleri hakkında detaylar sundu.

Daha sonra ilçe kadın kollarının hazırladığı yıl içerisinde çeşitli faaliyetleri içeren slayt gösterisi kadın kolları yönetim kurulu üyesi Nuray Başlılar tarafından sunuldu.

Gençlik kolları ilçe başkanı Muhammet Kerem Yılmaz yapılan faaliyet ve ziyaretler ile alakalı görsel destekli bilgiler verdi.15 Temmuz gecesi istanbul Maltepe de vatani görevini yapan ve bir ay önce terhis olan gençlik kolları yönetim kurulu üyesi Doğukan Sönmez ise heyecanla o geceyi anlattı.

Dilek ve temenniler bölümünde Belediye Başkanı Nedim Cihan ve Başkan yardımcısı Yüksel Özbayraktar sorulan soruları cevapladıktan sonra ilçe danışma meclisi toplantısı sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı delege seçimlerine hazırlanıyor.

CHP Fındıklı delege seçimlerine hazırlanıyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık