Ana Sayfa Güncel Hopa Devlet Hastanesi Hizmet Vermeye Hazır

Hopa Devlet Hastanesi Hizmet Vermeye Hazır

Hopa Devlet Hastanesi Hizmet Vermeye Hazır

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2016 Cumartesi 13:39
Hopa Devlet Hastanesi Hizmet Vermeye Hazır

Hayati Akbaş

HOPA-İyileştirme ve düzeltme işlemleri tamamlanan Hopa Devlet Hastanesi’nin hizmet vermeye hazır hale geldi.

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Birliği tarafından yapılan açıklamada yeni hastane binasının iyileştirme ve düzeltme işlemlerinin tamamlanarak hizmet vermeye hazır hale geldiği ifade edildi.

Mevcut hastane binasının yapısal ve mekan olarak hizmetleri tam karşılayamadığı için yapımına 2012 yılında başlanan yeni Hopa Devlet Hastanesi binasının 2015 Eylül ayında taşınması kararı alındığını hatırlatan  Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Birliği tarafından yapılan açıklamada;

 “24 Ağustos 2015 tarihinde Hopa’da yaşanan sel felaketinden dolayı hastane bodrum katının ve birçok yeni cihazın sular altında kalması sebebiyle taşınma iptal olmuş ve halen aktif olarak eski binada hizmet verilmektedir. İyileştirme ve düzeltme işlemleri yapılarak ‘’Sağlık hizmetlerinin devamı esastır ‘’ilkesi ile yeni binada uygun koşullar sağlanmakta olup, geçici kabul işlemleri TOKİ ve Sağlık Bakanlığımızca gerçekleştirilmiştir. Doğal afetten sonra İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yazmış olduğu yazısına cevaben hastanenin yeni hizmet binasına taşınmasında bir engel durum olmadığı anlaşılmıştır.
Hopa Belediyesinin destekleri ile hastane önüne asfaltlama çalışmaları yapılmaya başlanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Hastane Yöneticisi Opr. Dr. Volkan Tüysüz’ün ekibiyle beraber her gün yapılanları bizzat takip ettiği ve yerinde incelemeler yaptığını vurgulayan  Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Birliği Hopalıların artık Hopa Devlet Hastanesi’ne gitmelerinde bir engelin kalmadığını vatandaşları yaptığı açıklamada duyurdu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık