Ana Sayfa Yerel Gündem Hopa emniyet müdürü görevden alındı...

Hopa emniyet müdürü görevden alındı...

Salı günü, İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) Hopa'ya iftar TIR'ı getirmesini Hopa halkı protesto etmişti. Bugün, Hopa İlçe Emniyet Müdürü Ergin Duru ile birlikte 3 polis amiri görevden alındı.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2014 Perşembe 18:48
Hopa emniyet müdürü görevden alındı...

Hopa Cumhuriyet Savcılığı, ilçede iki gün önce İHH'nın iftar TIR'ının bölge halkı tarafından kovulmasının ardından soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Hopa Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kayda alınan görüntüler incelendi; olaya karıştığı iddiasıyla 40 kişilik şüpheli listesi oluşturuldu. Hopa Cumhuriyet Başsavcılığı kimlikleri tespit edilen bu kişilerin adreslerine davet göndererek ifadeye çağırmaya başladı. Hopa Adliyesi'ne gelen 18 kişi alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Soruşturma sürerken, İHH ekibininin bölgeden kovulmasının ardından Hopa İlçe Emniyet Müdürü Ergin Duru ile bir emniyet amiri, bir baş komiser ve bir de komiser yardımcısı görevden alındı.

Salı günü Hopa'da; Suriye'deki cihatçı çetelere yardım gönderdiği iddiaları kamuoyunda yer alan İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) iftar TIR'ının Hopa'ya gelmesini protesto eden halk, TIR'ın ilçeyi derhal terk etmesini isteyince polis müdahalesiyle karşılaşmıştı. Polis saldırısına rağmen geri adım atmayan Hopa halkının mücadelesi sonuç vermiş ve İHH yöneticileri, TIR'ını alıp Hopa'dan ayrılmak zorunda kalmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık