Ana Sayfa Ekonomi Hopa ve Kemalpaşa Belediyelerinden AVM'lere geçit yok.

Hopa ve Kemalpaşa Belediyelerinden AVM'lere geçit yok.

Hopa ve Kemalpaşa Belediyeleri peş peşe aldıkları kararlara büyük marketlerin yeni şube açmalarına artık ruhsat vermeyecek

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2016 Cuma 10:46
Hopa ve Kemalpaşa Belediyelerinden AVM'lere geçit yok.

Hayati Akbaş

HOPA- Hopa ve Kemalpaşa Belediyeleri peş peşe aldıkları kararlara büyük marketlerin yeni şube açmalarına artık ruhsat vermeyecek

Ulusal market zincirleri karşısında mağdur olan küçük esnafın korunması yönünde yapılan çalışmalar meyvelerini verdi. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ve Esnaf ve Sanatkârlar Odasının Başkanı Osman Küçükali’nin girişimleri ile yürütülen kampanyalar sonucunda Hopa Belediyesi ve Kemalpaşa Belediyesi gerekli adımları attı.

 Hopa Belediyesi 06.05.2016 tarihli ve Kemalpaşa Belediyesi 05.04.2016 tarihli meclis kararlarıyla küçük esnafın ulusal marketler karşısında korunması için market zincirlerinin yeni açacakları şubelerine Belediyelerce izin verilmemesi yönünde meclis kararları aldılar. Alınan bu karalar Hopa ve Beldesi Kemalpaşa’da ticari faaliyet gösteren küçük esnaf ve sanatkârları sevindirdi.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali birlikte yaptıkları açıklamada her iki Belediyeye ve Belediye başkanlarına teşekkür edildi. Başkanlar “alınan bu karar ve uygulamada gösterecekleri kararlılıklarından dolayı iki Belediye Başkanımıza esnafımız adına teşekkür ederiz” denildi..

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP'den esnaf ve sanatkarlar için kira teklifi

CHP'den esnaf ve sanatkarlar için kira teklifi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık