Ana Sayfa Eğitim Hopa'da çocuk Üniversitesi açıldı

Hopa'da çocuk Üniversitesi açıldı

Artvin-Hopa’da üniversitelerin en sevimlisi Lütfü Akkaya okul öncesi Çocuk Üniversitesi açıldı

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2017 Perşembe 09:22
Hopa'da çocuk Üniversitesi açıldı

Hayati Akbaş

HOPA-Artvin-Hopa’da üniversitelerin en sevimlisi Lütfü Akkaya okul öncesi Çocuk Üniversitesi açıldı. Hopa Şahin Tepesi Aden konutları yanında açılan Çocuk Üniversitesinin açılışına, Hopa Kaymakamı Ferit Gözükmez, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ve Ticaret Odası Yönetim kurulu Üyeleri Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcıları Turan Şentürk ve miniklerin aileleri katıldı. Saygı duruşu yapılması ve ardından İstiklal marşının okunması ile açılış töreni başladı.

“EĞİTİMDE HEPİMİZE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR”

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’da yaptığı konuşmasında, “Okul öncesi eğitimde biz velilere ve öğretmenlere çok büyük görev düşüyor. Dün de onun tartışmasını yapıldı. İnşallah bizim velilerimizde çocuklarımızla daha iyi ilgilenirler. Hepimiz iş güç sahibiyiz. Kimi zaman gülmeyi unutuyoruz. Çocuklarımızın küçükken o gülüşlerini Allah eksik etmesin. Yine üniversite olarak açılan okulumuzda burada yetişen çocuklarımız gerçekten de üniversitelere gönderir de ülkemize hayırlı evlatlar yetiştiririz. Ben yine öğretmenlerime bu okulun açılışında, yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. “dedi.

MERHUM LÜTFÜ AKKAYA’YI RAHMETLE ANIYOR, İBRAHİM AKKAYA’YI BÖYLE BİR KURUM KAZANDIRDIĞI İÇİN KUTLUYOR, TEŞEKKÜR EDİYORUM

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini Hopa Kaymakamı, Ferit Görmez, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Okul Öncesi Lütfü Akkaya Çocuk Üniversitesi Müdiresi Serpil Yılmaz ve eşi Uğur Yılmaz birlikte kestikten sonra okul gezildi. 3 katlı eğitim kurumunda okul öncesi için gerekli tüm fiziki şartların yerine getirildiği,

Dünyada ve Türkiye’de geçerli olan standartta donanım sağlandığı görüldü. Çocuklar için uygun mobilya, lavabo ve kaliteli oyuncaklar, yangın merdiveni, bahçe dizaynı ile Artvin’de örneği olmayan bir kurum olarak büyük beğeni topladı. Bahçesindeki satranç ve kapı girişinde duvarlarında çizilmiş resimlerde dikkat çekti. Başkan Nedim Cihan “Hopa Belediyesi olarak böylesine güzel ve anlamlı bir yola çıkan Serpil ve Uğur Yılmaz’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çayeli’de LGS’de başarılı olan öğrenciler ödül

Çayeli’de LGS’de başarılı olan öğrenciler ödül

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık