Ana Sayfa Yerel Gündem Hopa'da Hayati Yazıcıya Yoğun Güvenlik

Hopa'da Hayati Yazıcıya Yoğun Güvenlik

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yoğun güvenlik önlemleri altında geldiği Artvin'in Hopa İlçesi'nde iki gün önce İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) iftar TIR'ına yönelik saldırı olayını değerlendirdi, "Hizmet etkinliği için fiziki güç ortaya koymak bana göre fikri acizliktir" dedi.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2014 Perşembe 15:45
Hopa'da Hayati Yazıcıya Yoğun Güvenlik

 GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yoğun güvenlik önlemleri altında geldiği Artvin'in Hopa İlçesi'nde iki gün önce İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) iftar TIR'ına yönelik saldırı olayını değerlendirdi, "Hizmet etkinliği için fiziki güç ortaya koymak bana göre fikri acizliktir" dedi.

Bu Sabah Rize'den karayolu ile Artvin'in Arhavi ilçesine geçen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Belediye Başkanı Ak Partili Coşkun Hekimoğlu'nu ziyaret etti, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan HekimoğluBakan Yazıcı'ya yöresel ev maketi hediye etti. 

Hopa İlçesi'ne geçen Bakan Yazıcı'nın ziyaret edeceği Hopa Belediyesiönünde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Belediye binasının çevresi çok sayıda sivil polis ekibi tarafından tutuldu, Bakan'ın yakın çevresinde ise Özel Harekatçı polisler görev aldı. Bakan Hayati Yazıcı' nın makam aracını da 3 özel harekat polisi korudu. Hopa Belediye Başkanı AK Partili Nedim Cihan'ı ziyaret eden Yazıcı, Hopa'ya 'Kaçkar' adıyla Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü kurulacağını anlattı. Hopa'da, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) iftar TIR'ına yönelik saldırı olayını değerlendiren Yazıcı şunları söyledi:

"İHH bir sivil toplum kuruluşudur. Hem ulusal hem uluslararası düzeyde yardım yapar. Vatandaşlarda o hizmetleri dolayısıyla İHH'ya hizmetlerini sürdürmesi için katkı verirler. O katkıyı alan kuruluşun mutlaka aldığı yardımı bir şekilde halka sunması gerekiyor. Bir iftar etkinliği düzenlemek üzere buraya geldiklerini duydum. Onların iftar etkinliği düzenlemesine bir grup arkadaş tepki koymuş. Niye tepki koymuş bu anlaşılabilir değil. Ben düşünüyorum, empati yapıyorum, bütün ölçüleri dikkate alıyorum. Bu iftar etkinliği veya müzik ve tiyatro etkinliği de olabilir. Bir başkaları bu etkinliklerin yapılmasına fiili güç ortaya koyarak niçin tepki verirler? Çık 'İftar vermesinde başka bir şey versin' de. Bunu sözlü söyle. Ama hizmet etkinliği için fiziki güç ortaya koymak bana göre fikri acizliktir. Hiçbir Hopalı kardeşime fikri acizliği yakıştıramam. Bu konuda özenli olmak gerektiğini düşünüyorum. Oldu, bir daha inşallah olmaz diye düşünüyorum. Bundan hepimizin ders alması lazım. Ama en fazla dersi de o haksız hukuk ölçüleri içerisinde hiçbir yere oturmayan fiili icra edenlerin alması gerekir diye düşünüyorum." Bakan Yazıcı, daha sonra Artvin'e hareket etti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık