Ana Sayfa Yerel Gündem Hopa'da olaylar. Polis yine gaz kullandı.

Hopa'da olaylar. Polis yine gaz kullandı.

İHH yardım adı altında Suriye'ye göndermek istediği TIR'lara Hopa halkı tepki gösterdi. Polisin gaz kullandığı olaylarda yaralanan bir kişi hastaneye kaldırıldı.TIR'lar geri dönüyor.

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2014 Salı 15:56
Hopa'da olaylar. Polis  yine gaz kullandı.

İHH ‘nin Suriye'ye yardım adı altında gönderdiği TIR'ların Hopa'ya geleceğinin öğrenilmesi üzerine Hopa halkı tepki göstererek Hopa Belediyesini uyardı.

 

Suriye'deki cihatçı çetelere TIR'lar ile yardım taşıyan İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) İftar ve Yardım TIR'ının Hopa'ya geleceğinin duyurulması Hopalılar tarafından protesto edildi. Belediye çay bahçesinde bir araya gelen Hopalılar adına konuşan Kamil Ustabaş "Kelle kesen cihatçı katili IŞİD'in destekçilerini Hopa'da istemiyoruz" diye seslendi.

 

İHH'yi "Bosya'ya yardım bahanesiyle milyonlarca lira toplayıp bu paraları iç eden bir sahtekarlık çetesi", "İnsanların dini duygularını ve yardımseverliklerini kullanarak şeriatçı gruplara para aktaran karanlık bir örgüt" ve "Suriye'de kafa kesen, çoluk çocuk demeden katliam yapan IŞİD'e silah, mühimmat taşıyan, gençlerimizi Suriye'ye savaşmaya götüren dinci terör destekçisi bir örgüt" olarak nitelendiren Ustabaş, organizasyonun Hopa Belediyesi tarafından örgütlenmesine de tepki gösterdi.

‘Ektiğiniz huzursuzluk misliyle size döner'

"Seçim sandığından piyango ile çıkmakla, Hopa Belediyesi'nin, hele hele Hopa'nın sahibi olduğunuzu sanıyorsanız yanılıyorsunuz" diyen Ustabaş, Hopa'nın kimliğine, değerlerine aykırı davranışlarda bulunmak isteyenlerin karşısında barışa, kardeşliğe, özgürlüğe ve eşitliğe inanan Hopalıların olacağını söyledi. Ustabaş sözlerini şöyle noktaladı:

Hopa halkının belediyesini dinci yobazların ve şeriatçı katillerin şehrimize yerleşmesi için araç olarak kullanmaya kalkışırsanız şehrimize huzursuzluk tohumları ekmiş olursunuz ve bu huzursuzluk misliyle size geri döner.

Yapılan açıklamanın ardından toplu olarak bildiri dağıtılmaya başlandı

POLİS MÜDAHALESİ.YİNE GAZ KULLANILDI.BİR KİŞİNİN DURUMU KRİTİK.

Yapılan açıklama sonrası bildiri dağıtan guruba polis müdahale etti. Hopa'lıların tepki göstermesi üzerine polis biber gazı kullandı. Kullanılan biber gazından etkilen bir vatandaşın durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Hopa'daki durumun gerginliğini koruduğu öğrenildi.

TIR'LAR GERİ DÖNÜYOR..

Vatandaşın tepkisi üzerine TIR'ların geri döndüğü.Kitlenin TIR'lar geri dönmeden dağılmayacağı gelen haberler arasında...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık