Ana Sayfa Güncel Hopa'Lı kadınlar isyan etti.Kadın katili Müebbete mahkum oldu.

Hopa'Lı kadınlar isyan etti.Kadın katili Müebbete mahkum oldu.

Hopa’da evli olduğu Güler Subaşı’yı öldüren ve cansız bedenini asansör boşluğuna atan imam Yaşar Subaşı ağırlaştırılmış müebbet hapse ve yağma suçundan 13 yıl hapis cezasıyla mahkum edildi, Hopalı kadınlar cinayetin ardından “Güler Subaşı isyanımızdır” diyerek sokağa çıkmıştı

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2016 Cumartesi 12:45
Hopa'Lı kadınlar isyan etti.Kadın katili Müebbete mahkum oldu.

Artvin’in Hopa İlçesi’nde Ocak 2015’te evli olduğu Yaşar Subaşı tarafından öldürülen ve cansız bedeni apartmanın asansör boşluğunda bulunan hemşire Güler Subaşı’nın tutuklanan eşi Yaşar Subaşı 26 Mayıs’ta Artvin Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan karar duruşmasında imam ömür boyu müebbet hapse mahkum edilirken, yağma suçlamasından dolayı da 13 yıl hapse mahkum edildi. Yaşar Subaşı’nın borsada para kaybettiği ve Güler Subaşı’nın bileziklerini zorla almaya çalıştığı mahkeme sürecinde açığa çıkmıştı.

Hopa Toplum Sağlığı Merkezi’nde hemşire Güler Subaşı hakkında 11 Ocak Pazartesi günü saat 07.50’de çocuklarını okula bıraktıktan sonra kaybolduğu bilgisi geçilmiş, yakınlarının başvurusu üzerine yapılan aramalarda cansız beden, oturduğu binanın apartmanın asansör boşluğunda bulunmuştu. Güler Subaşı’nın, Cumhuriyet Mahallesi Camii imamı eşi Yaşar Subaşı gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Yaşar Subaşı’nın Güler Subaşı’yı öldürerek el koyduğu bileziklerini sattığı, apartman yöneticisi olduğu için de apartmanın kamera kayıtlarını sildiği ortaya çıkmıştı.

Hopa’da kadınlar “Güler Subaşı isyanımızdır” diyerek sokağa çıkmış, “Bu şehri kadın düşmanlarına, tacizcilere, tecavüzcülere, kadın katillerine teslim etmeyeceğiz. Katil Yaşar Şubaşı’nın en ağır cezayı alması için davanın takipçi olacağız” demişlerdi.

sendika10.org

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık