Ana Sayfa Güncel Hopa'nın Bez Bebekleri tanıtıma çıktı.

Hopa'nın Bez Bebekleri tanıtıma çıktı.

Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde “Tığ Örücülüğü Kursu” Düzenlendi.Usta Öğretici Seyhan ALTINSOY’un Tasarlayıp geliştirdiği “Hopa Bebeği” Ürünü Proje olmaktan çıkıp uygulamaya geçti.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2016 Pazar 04:13
Hopa'nın Bez Bebekleri tanıtıma çıktı.
Hopa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun YÜCE’ nin Geldiği günlerde planladığı markalaşma uygulamalarından bir tanesini daha hayata geçirdi. Hopa için Tanıtım anlamında önemli olan, Özellikle de Turizm Sektöründe kullanabileceğimiz Hopa’ya ait bir marka çalışması gündemdeydi. Bununla ilgili yaptığı çalışma da Hopa’ya ait bir marka  “Hopa Bebeği” Görücüye Çıktı.

   Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde “Tığ Örücülüğü Kursu” Düzenlendi.Usta Öğretici Seyhan ALTINSOY’un Tasarlayıp geliştirdiği “Hopa Bebeği” Ürünü Proje olmaktan çıkıp uygulamaya geçti. Usta Öğretici Seyhan ALTUNSOY ve Kursiyerlerinin çalışması başarıyla seri üretime geçildi.

   Tamamen Yöresel figürlerin işlendiği ürünlerde, Hopa Bebeklerin üzerinde Hemşin Çorabı, Çay, Fındık, Sepet, Mısır, sepet ve atmaca motifleri kullanıldı. "Hopa Bebeği "Üretimin de tamamen organik ürünler kullanılıyor. Ayrıca Çocuklar için yöresel ürünlerin öğrenilmesi bakımından da diğer oyuncaklara göre daha etkili ve eğitici bir oyuncak katagorisine girmektedir.

   Usta Öğretici Seyhan ALTUNSOY , Kursiyerleri Aliye DEMİRBAŞ, Aygün ÖZÇEP, Aysel ÖZKAN, Cannur SARI, Derya TEMEL, Semra KORKMAZ, Sonnur AYDIN, Yasemin BEKAR, Melek BOZKAN, Meryem ÇAN ve yeni başlayan onbeş kişi ile birlikte "Hopa Bebeği" seri olarak Üretimini yapıyorlar. 

   Hopa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Ürettikleri "Hopa Bebek" lerini Şimdilik Teşhir Standında satışa çıkardılar.

  Ayrıca "Hopa Bebekleri" hazırlıklar tanımlandıktan sonra www.hopapazari.com web sitesinde satışa sunuşacaktır.
Haber & Fotoğraflar : Levent YAZICI hopa.gen.tr      
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık