Ana Sayfa Yerel Gündem İhsan Hacımuratoğlu Hopa'da mezarı başında anıldı.

İhsan Hacımuratoğlu Hopa'da mezarı başında anıldı.

29 Ocak 1979'da Trabzon’da öldürülen Devrimci Yol’cu İhsan Hacımuratoğlu Hopa Başoba Köyü’nde ailesi ÖDP, Halkevleri, ESP, Dayanışma evi ve ailesinin katılımı ile anıldı.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2015 Cuma 17:55
İhsan Hacımuratoğlu Hopa'da mezarı başında anıldı.

Hayati Akbaş

HOPA-29 Ocak 1979 tarihinde Trabzon’da öldürülen Devrimci Yol militanı İhsan Hacımuratoğlu, Hopa Başoba Köyü’nde ailesi ÖDP, Halkevleri, ESP, Dayanışma evi ve ailesinin katılımı ile anıldı.

Başoba köyünde mezarı başında yapılan anmada ailesi adına konuşmayı Berziya Hacımuratoğlu yaptı. Hacımuratoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi. ‘Bizler İhsan’ın ailesi, yakınları ve yoldaşları olarak en karanlık, yasaklı dönemlerde İhsan’ı andık ve her zaman da anmaya devam edeceğiz. Faşistler onu öldürmekle devrimci düşüncelerini yok edeceklerini sandılar ama geçmişte olduğu gibi bugünde yoldaşları onu ‘İhsan’a Sözümüz Halk İktidarı’ şiarıyla selamlıyor. Faşizm halen devam ediyor. İddialarımızdan ve hayallerimizden asla vazgeçmeyeceğiz, kararlıyız ‘Bitmedi Daha O Kavga Sürecek Bu Köhnemiş Düzeni Yıkıncaya Dek’ dedi.

Anmaya katılan ÖDP, Halkevleri, ESP, Dayanışma evi temsilcileri de İhsan Hacımuratoğlu ve mücadelesi hakkında düşüncelerini açıkladılar. Anmaya katılan gençlerde şiirler okudu. Anma töreni Hacımuratoğlu anısına atılan sloganlar ardından sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık