Ana Sayfa Güncel İhsanoğlu içn,rekor sayıda sandık görevlisi

İhsanoğlu içn,rekor sayıda sandık görevlisi

Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandıklarda görev almak isteyenlerin sayısı sadece İstanbul'da 30 bin başvuru.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2014 Cuma 08:04
İhsanoğlu içn,rekor sayıda sandık görevlisi

Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandıklarda görev almak isteyen vatandaşların CHP İstanbul Örgütü'ne yoğun bir başvuru talebi var. İstanbul'un 39 ilçesinde seçim hazırlarını sürdüren CHP İstanbul Örgütü'ne şu ana kadar 30 binin üzerinde başvuru yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala CHP İstanbul İl Örgütü seçim kampanyasının yanı sıra sandık güvenliği çalışmalarına da ağırlık vermiş durumda. Yerel seçimlerde kurulan bilişim sistemleri ve seçim öncesinde verilen sandık güvenliği eğitimleriyle oylarına sahip çıkmayı başaran CHP İstanbul İl Örgütü, Cumhurbaşkanlığı seçimi için geniş kapsamlı bir çalışma yürütüyor.

Sandık güvenliğini sağlamak amacıyla CHP İstanbul İl Örgütü'ne şu ana dek 30 binden fazla kişi başvuru yaptı. Seçim günü İstanbul'daki 26 binden fazla sandıkta görev alacak binlerce kişiye sandık güvenliğine ilişkin verilen eğitimlere de devam ediliyor.

CHP üyelerinin yanı sıra gönüllü yurttaşların da sandıklarda görev almak için kendilerine yoğun başvuru talebinde bulunduğunu belirten CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, "Üyelerimizin bu ilgisi bizi çok mutlu ediyor. Bu durum duyarlılıkları ve fedakârlıklarıyla CHP'lilerin Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadığının somut göstergesidir. Hazırladığımız ‘Her Oy Bir Umut Projesi" kapsamında görev almak isteyen tüm vatandaşlarımızın seçim sürecinde aktif olarak görev almalarını sağlayacağız. Gerek sandık başında gerekse de sahada hep birlikte bu süreci başarıyla atlatacağız ve Sayın İhsanoğlu'nu cumhurbaşkanı yapacağız" dedi.

Her Oy Bir Umut Projesi kapsamında seçim gününe kadar ve seçim günü sandık başında birtakım yenilik ve ilklere imza atacaklarını söyleyen İl Başkanı Salıcı, seçime yönelik hazırladıkları Her Oy Bir Umut projesinin detaylarını ve yapılan çalışmaları önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık