Ana Sayfa Çevre İSTAD "HES'lere karşı duruşumuz ilk günkü gibi dik ve onurludur"

İSTAD "HES'lere karşı duruşumuz ilk günkü gibi dik ve onurludur"

İstanbul Arhavililer Derneği(İSTAD),yapılan basın açıklamasına biz destek vermedik.Destek veren STK'ların adı açıklansın...

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2014 Pazartesi 11:11
İSTAD

İstanbul Arhavililer Derneği İSTAD tarafından yapılan açıklamada “Yapılan basın toplantısının içeriğinin ve çıkan haberlerin sosyal paylaşım sitelerinde alaycı tavırlar ve söylemler ile yayılması İSTAD’ı yani Arhavililerden oluşan bizim gibi memleket sevdalılarını derinden yaralamıştır” denildi.

 

Hayati Akbaş

İSTANBUL-İstanbul Arhavililer Derneği İSTAD tarafından yapılan açıklamada “Yapılan basın toplantısının içeriğinin ve çıkan haberlerin sosyal paylaşım sitelerinde alaycı tavırlar ve söylemler ile yayılması İSTAD’ı yani Arhavililerden oluşan bizim gibi memleket sevdalılarını derinden yaralamıştır” denildi.

İSTAD resmi web sayfasında yayınlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.  “26 Ağustos 2014 günü Arhavi Belediye Başkanı tarafından yapılan basın açıklamasının ve akabinde yurt basınında yer alan "HES ' lere EVET" başlıklı haberlerin ilçemizin ve belediyemizin imajını düşürdüğünü görüyor ve bundan dolayı büyük üzüntü yaşıyoruz. Yapılan basın toplantısının içeriğinin ve çıkan haberlerin sosyal paylaşım sitelerinde alaycı tavırlar ve söylemler ile yayılması İSTAD’ı yani Arhavililerden oluşan bizim gibi memleket sevdalılarını derinden yaralamıştır.

İmaj kaybına sebep olan bu talihsiz açıklamaların bir an evvel bertaraf edilmesini tüm kalbimizle arzu ediyoruz. Basın açıklamasına destek verdiği iddia edilen Sivil Toplum Kuruluşların kim oldukların da kamuoyu ile paylaşılması gerektiğine inanıyoruz.

Buradan tüm hemşerilerimize seslenmek istiyoruz. Bahsi geçen sivil kuruluşları arasında ISTAD yer almamaktadır. İSTAD olarak, usulsüzce yapılan ve doğaya zarar veren HES’lere olan duruşumuz ilk gün ki gibi DİK ve ONURLUDUR. Bu duruşun bozulmayacağının bir kez daha altını çizmek istiyoruz. İSTAD, Arhavi’nin her nevi insanın ve de birçok iş adamının olduğu, hedefinde Arhavi mirasını gelecek nesillere bırakmak olan kocaman bir organizasyondur. Kişinin mesleği ya da dünya görüşü ne olursa olsun hakareti hak etmediğini düşünüyor ve üzerimize bırakılmak istenen bu çirkin sözleri asla benimsemediğimizi paylaşmak istiyoruz. Bizler, Anayasanın sunduğu hukuksal haklara sadık kalarak mücadelemizi sürdürdüğümüzü ve asla bundan vazgeçmediğimizi kıymetli hemşerilerimize bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Daha önce  de belirttiğimiz gibi, amacımız ne üzüm yemek nede bağcıyı dövmek. Sn Mehmet Nazif Günal hakkındaki düşüncelerimizi bir önceki yazımızda ifade etmiştik. Fakat bu demek değildir ki, usulsüzlükler karşısında gözlerimizi yumalım. Hepimizin tek bir gayesi var, o da Arhavi ve bize miras bırakılanlara sahip çıkmak. Sırf Arhavi de yaşamıyoruz diye ISTAD'ı dışlamaya çalışanları ve bizleri ucuz burjuva söylemleri ile eleştirenleri kınıyoruz. Biz her zaman Arhavi deyiz ve olmaya da devam edeceğiz. Doğduğumuz yer Arhavi, döneceğimiz yer de Arhavi’dir.

İSTAD olarak sorumluluklarımızın farkında olduğumuzun bir kez daha altını çiziyoruz. Yaklaşan 42.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivalinde, İSTAD’ın kuruluşu olan 2007 yılından bu yana olduğu gibi tüm yönetim kurulu üyeleri, halkoyunları ekibimiz ve beraberinde 100 kişilik üye kadromuzla her zamanki gibi Arhavi’mizdeki yerimizi alacağız.

Hiçbir şahsa ait olmayan ve Arhavi halkına ait olan Festivale katılma heyecanımızı ve yeniden muhteşem doğamıza kavuşacağımızın heyecanını sizinle paylaşmak istiyoruz”.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık