Ana Sayfa Eğitim Kahraman; AKP'nin eğitim sistemi çökmüştür.

Kahraman; AKP'nin eğitim sistemi çökmüştür.

CHP Rize İl gençlik Kolu Başkanı Kemal Özgür Kahraman Rize'de okullarda yaşananlarla ilgili olarak açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2014 Salı 17:36
Kahraman; AKP'nin eğitim sistemi çökmüştür.

CHP Gençlik Kolları Rize İl Başkanı Kemal Özgür Kahraman'ın yapmış olduğu basın açıklaması ;

"İktidarın siyasi emelleri doğrultusunda hazırlamış olduğu 4+4+4 eğitim modeli Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi ilimiz Rize’de de çökmüş olduğu görülmektedir.
Ülkemizin geleceği olan gençlerin hiç bir çıkarı düşünülmeden sadece kendi siyasi argümanlarının devamı niteliğinde hazırlanan bu eğitim modeli önce Çayeli ardından da Hasan Sağır Anadolu lisesinde haklı tepkilere neden olmuştur.
Bir tarafta okullarımız dönüştürülmesin diyen Çayeli Vakıf Bank lisesi öğrencileri, bir tarafta da okulumuz bölünmesin diyen Hasan Sağır Anadolu lisesi öğrencileri bulunmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler, bu sistemin Türk eğitimini bitireceğini ve okullarda kutuplaşmaların yaşanabileceğinin altını çizdik ve uyardık.
Nitekim dün Hasan Sağır Anadolu lisesinde korktuğumuz başımıza geldi.Anadolu lisesi öğrencileri haklı tepkilerini ortaya koyarken bazı imam hatip orta okulu öğrencileri ve velileri tepki gösteren gençlerimizi dinsizlikle suçlamıştır. Halbuki gençlerimiz imam hatip orta okuluna karşı gelmemişlerdir sadece kendi eğitim alanlarının daraltıldığını ve sağlıklı eğitim göremediklerini belirtmiş bu sorunun da bir an önce düzeltilmesini istemişti. Aynı şekilde yapı olarak uygun olmayan bir okulda imam hatip öğrencilerinin de sağlıklı eğitim görmeleri mümkün değildir.

Gençlerimiz burada bir taraf değildir dertleri hem kendilerinin hemde imam hatip orta okulu öğrencilerinin hakları olan eğitimleridir.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak gençlerimizi, velilerimizi ve yetkilileri bir kez daha uyaralım. Gençlerimiz haklarını sonuna kadar aramalıdır Anadolu lisesi öğrencileri ne kadar sağlıklı eğitim talep ediyorsa imam hatip orta okulu öğrencileri de hakkı olan eğitim talebinde bulunmalıdır ve temelde birbirlerinin eğitim hayatlarını düşünmelidir.
Velilerimiz ayrıştırma yaratacak her türlü etkenden uzak durup kendi hakları doğrultusunda imkanlarını sonuna kadar kullanmalı, öncelikli olarak iki öğrenci kitlesinin de eğitimlerinin en uygun biçimde alabilecekleri ortamları talep etmelidir.
Siyasi iktidar hırsla ve belli emellerle giriştiği bu eğitim modelinden derhal vazgeçmelidir. İmam hatip öğrencileri üzerinden siyaset üreten bu iktidar bu sistemle Türk eğitimini bitirme noktasına gelmiştir. Doğuda terör örgütünün okullar açıp okullar kapattığı bir ortam yaşanmaktadır.

Türkiye’nin her yerinde ilimizde yaşanan sıkıntılar yaşanmaktadır. Sınavlarda şaibeler, hırsızlıklar açıkça ortalığa saçılmıştır.

Artık AKP iktidarı ülkenin geleceği olan gençlerin yani bizlerin eğitimini düşünmemektedir sadece ve sadece kendi siyasi gününü kurtaran politika anlayışı uygulanmaktadır şayet ki bu politika anlayışı böyle devam ederse ülkenin geleceği tehlikededir.

Umuyoruz ki yine bizler haklı çıkmayız ve geleceğin temeli olan biz gençlerin eğitim hayatları siyasi argüman olmaktan çıkar bilim, kültür ve sanatta ülkemizin ufku daima en ilerisi olur.

Saygılarımla

Kemal Özgür KAHRAMAN
CHP Gençlik Kolları Rize İl Başkan"

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık