Ana Sayfa Eğitim Kalkandere'de Lise öğrencileri mağdur

Kalkandere'de Lise öğrencileri mağdur

Kalkandere Lisesi 5 yıldır bekliyor..Lise öğrencilerinin mağdur edilmesine CHP Kalkandere ilçe örgütünden tepki.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2016 Pazar 11:46
Kalkandere'de Lise öğrencileri mağdur

5 yıl önce Üniversite yapılacağı diye taşınan ve yeni Lise inşaatının söz verildiği Kalkandere 'de Lise öğrencileri mağdur olmaya devam ediyor..

Üniversiteye verileceği söylenmesine rağmen polis okulu olarak hizmet vermeye başlayan Kalkandere lisesinin binası yerine söz verilmesine rağmen yeni Lise binasının yapılmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Atatürk İlkokulunun en üst katında eğitim veren Kalkandere Lisesi hem İl öğretimde okuyan hemde Lise de okuyan öğrencilerin mağdur olmasına neden oluyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Kalkandere İlçe Başkanı Bayram Özkan, "Eğitim veren Lisa binasının Üniversiteye devredlip yeni Lise binasının yapılması söz verilmiş olmasına rağmen bu söz gerçekleştirilmemiştir. Eski Lise binasının Polis eğitim okulu olarak kullanılması güzel olmuştur. Fakat Lise öğrencilerimiz mağdur olmaktadır. Aynı zamanda İlk öğretim çağındaki çocuklarımızda mağdur olmaktadır. Bu nedenle söz verilmiş olan Kalkandere Lisesi inşaatının bir an önce yapılmasını ve İlçemizin yeni Lise binasına kavuşmasını talep ediyoruz" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık