Ana Sayfa Güncel Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Lozan Tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Lozan Tepkisi

Kılıçdaroğlu: Yenikapı ruhundan anladığınız buysa, biz bu ruha karşıyız

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2016 Cuma 12:58
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Lozan Tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Lozan' açıklamalarına yanıt geldi. Kemal Kılıçdaroğlu, "Yenikapı ruhundan anladığınız buysa, biz bu ruha karşıyız" dedi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok sert 'ihanet' göndermesinde bulundu.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 27. muhtarlar toplantısında daha önce zafer olarak nitelediği Lozan Barış Antlaşması ile ilgili olarak, "Birileri zafer diye yutturmaya çalıştı. Bağırsan sesinin duyulacağı adaları biz Lozan'da verdik, Zafer bu mu?" sözlerine çok sert yanıt verdi.

 

"EĞER YENİKAPI RUHU BUYSA..."

 

Yabancı medya kuruluşlarının temsilcileriyle görüşmesinin ardından konuşan Kılıçdaroğlu, "Lozan Türkiye'nin tapu senedidir. Biz Lozan'ı savunuyoruz, onlar Sevr'i savunuyorlar. Biz Cumhuriyet'i savunuyoruz onlar hilafeti savunuyorlar. O koltuğa Cumhuriyet sayesinde oturduğunu unutmayacaksın" dedi.

 

"Kimse tarihine ihanet edemez, Cumhurbaşkanı bu sözleri söyleyemez" diyen Kılıçdaroğlu, "Eğer sizin anladığınız Yenikapı ruhu buysa, biz bu ruha karşıyız" ifadelerini kullandı.

 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Lozan niye gündeme geldi? Bu kadar işsizlik, yolsuzluk varken insanlar can derdindeyken Türkiye'nin 81 ilinde mağdurlar bir çıkış yolu ararken Lozan niye gündeme gelir? Lozan Türkiye'nin tapu senedi. Biz Lozan'ı savunuyoruz, onlar Sevr'i savunuyorlar. Sen Sevr'i mi savunuyorsun? Biz Ankara'yı savunuyoruz onlar İstanbul'u savunuyorlar. Biz Cumhuriyet'i savunuyoruz onlar hilafeti savunuyorlar.

 

Biz vatandaşı savunuyoruz onlar kul olmayı savunuyor. O koltuğuma Cumhuriyet sayesinde oturduğunu unutmayacaksın arkadaş. Ne hakkın var senin, tarihine ihanet etmeye kimsenin hakkı yoktur. Cumhurbaşkanı'ysan otur adam gibi Cumhurbaşkanlığını yap, tarih bilmiyorsan çağır tarihçiyi anlatsın. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan ülkesine ihanet edemez, ülkesini satamaz. Dün "Lozan tapu senedimizdir" diyeceksin, bugün "Lozan ülkeyi sattı" diyorsun, nasıl bir şey bu?

Şimdi çıkıp "Kılıçdaroğlu Yenikapı ruhunu sattı" diyecek. Eğer sizin anladığınız Yenikapı ruhu buysa biz buna karşıyız."

cumhuriyet

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık