Ana Sayfa Yerel Siyaset Köymen 'İşkur'a alınan işçiler AKP Bürolarında mı çalıştırılıyor?'

Köymen 'İşkur'a alınan işçiler AKP Bürolarında mı çalıştırılıyor?'

CHP Rize Milletvekili Adayı Prof. Dr. Kemal Köymen, Rize'de alımı yapılacak olan 3 bin işçinin seçim zamanına denk getirilmesinin manidar olduğunu söyledi. Köymen, önceden alınan bazı işçilerin AK Parti'nin seçim bürolarında çalıştırıldıkları yönünde duyumlar aldıklarını ifade etti.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2015 Çarşamba 21:28
Köymen 'İşkur'a alınan işçiler AKP Bürolarında mı çalıştırılıyor?'

CHP Rize Milletvekili Adayı Prof. Dr. Kemal Köymen ve partililer Rize Ziraat Odası Meclis Toplantısı'nın konuğu oldu. Burada konuşan Prof. Dr. Kemal Köymen, Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç ve yönetimine davetlerinden ötürü teşekkür ederek söze başladı.

Prof. Dr. Köymen, "Rize'me ülkeme hizmet için bu yola girdim. Hepimizin amacı ülkemize hizmettir. Uzun bir zamandır Rize'den vekil çıkartamadık ama Allah'ın izniyle bu seçimde bunu başaracağımıza inanıyorum." dedi.

Rize'nin en büyük sorunlarından birinin çay olduğunu ifade eden Köymen, "Ziyaretlerimde özellikle vatandaşlarımız bize çay sorunlarından bahsediyor. Çay üreticilerimizi memnun edici çareler bulunamadı. Özellikle CHP olarak çay konusuna ağırlık veriyoruz. Vatandaşlarımızı memnun edici bir çay politikasını önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacağım. Rize'de başlatılan ama bitirilemeyen projeler var. Bunların başında İyidere Lojistik Üssü Projesi geliyor. Havalimanı projesinin de bir an önce tamamlanması gerektiğini düşünüyoruz. Turizm konusunda il olarak iyi seviyelerde değiliz. CHP olarak bölgede ekoturizme ağırlık vereceğiz. Yaylalarımızda turizmi nasıl canlandırabiliriz? O bölge insanına nasıl katkı sağlayabiliriz? Ben özellikle bozuk yayla yollarının daha iyi bir konuma getirilmesini, onarılmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Yeşil Yol diye tanımlanan projenin arkasında ben yabancı yatırımcıların bu bölgeye gelerek yatırım yapacaklarını ve bölge insanını işçi olarak çalıştıracaklarını düşünüyorum. Biz bu projeye alternatif olarak Avrupa'da yapılanı yapmak istiyoruz. Almanya, İsviçre gibi ülkelerin dağlarındaki turistik tesisler küçük butik otellerden oluşmakta. Bu konuda bölgemizde yaşayan insanlara destek olunması gerekiyor. Sıfır faizle böyle bir yatırım yapmak isteyen bölge halkımıza krediler verelim. Köylülerimiz yaylalarında kendi butik otellerini yapsınlar. O çevrenin insanlarını çalıştırsınlar. Kendi işlerinin patronları olsunlar. Yabancıların yaptıkları işletmelerden ilimize para kalmayacak." diye konuştu.

ALINAN İŞÇİLER AK PARTİ SEÇİM BÜROLARINDA MI ÇALIŞTIRILIYOR?

Rize'de Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında geçtiğimiz günlerde bir AK Parti kanalıyla 3 bin kişinin işe alınacağını öğrendiklerini ifade eden Köymen, şöyle dedi. "26 Ekim'de yani seçimden 4-5 gün önce işbaşı yapacak olan bu vatandaşlarımızın iş akitleri 26 Nisan 2016'da sona erecek. Yani 6 ay çalışmış olacaklar. Biz istiyoruz ki bu arkadaşlarımızın hepsine kadro verelim. Almış olduğum bazı duyumlar beni çok rahatsız etti. Bu alımların seçime yakın bir zamana denk getirilmesi çok manidar. Aldığım duyumlara göre daha önceden alınan işçilerin bazılarının çalışmadıkları, bazılarının da AK Parti'nin seçim bürolarında çalıştırıldıkları yönünde. Bu iddialar mesnetsiz olabilir ancak doğruluk payı var ise gerçekten çok vahim bir durum. Umarım bununla ilgili AK Parti yetkilileri bir açıklama yapar ve insanların kafasındaki soru işaretleri giderilir."

NEVZAT PALİÇ KILIÇDAROĞLU'NA TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantıda konuşan Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç ise, "Bizim beklentimiz, ülkemizde yapılan terör saldırıları karşısında iktidarın ve muhalefetin birlik içerisinde yürümesidir. Terör saldırıları sonrası tutumundan dolayı Sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyorum. Kılıçdaroğlu'nun tutumunu diğer siyasi partilerden de bekliyoruz. Muhalefetin ülke ve millet menfaatine hizmet etmesini temenni ediyorum." dedi.

PALİÇ: "BENİM HİÇ KİMSEDEN KORKUM YOK"

Paliç, 7 Haziran sonrası koalisyon hükümeti kurulması konusundaki görüşlerini ise, "Bizim için ülke menfaatleri ön plandadır. Yakın olduğumuz parti de olsa, hiç sevmediğimiz parti de olsa hepsinden beklentimiz önce ülke menfaatidir. 7 Haziran'da vatandaş bir tercih yaptı. Vatandaş kimisine ders verdi, kimisine böyle dedi ve belli bir irade ortaya koydu. Vatandaşın iradesinin tecelli etmemesi bizleri üzmüştür. Ben güçlü iktidar, güçlü muhalefet istiyorum. Güçlü iktidar, güçlü muhalefetten yanayım. Benim şahsi düşüncem AK Parti ile CHP bir araya gelseydi. Anayasayı da birlikte değişsinler, baba yasayı da birlikte değiştirsinler. Bu ülkemize ne lazımsa hep birlikte yapsınlar isterdim. Ama kalkınmada tek parti her zaman başarılı olmuştur. İlle de hep aynı parti olsun demiyoruz. 'Bu sefer de bu partiyi deneyelim' diyebiliriz. Benim hiç kimseden korkum ve beklentim yok. Millet tek partiye irade yetkisi vermediyse gerekeni yapacaksınız. Muhalefetle ortak olacaksınız. Temennim çok güçlü bir koalisyon. 1 Kasım'da iktidar çıkmazsa çok güçlü bir koalisyon kurulmasını isterim." şeklinde dile getirdi.

YORUMLAR
 • yorum2015-10-15 02:16:43Samet

  Sayın vekilim madem toplum yararına bi proğramdır.İseyen partilere de iki kişi çalışsın.iş kurdan.bu vergileri hep akplilermi veriyor.

 • yorum2015-10-15 01:59:53Murat

  Yeniden 300 kişi belediyelere alınacakmış.kurasız belediye başkanları istediklerini alacaklarmış.yanı başkanlar diyecek ki seni işe alıyorum ve akp ye oy vereceksın .bu budemek oluyor açık ve net

 • yorum2015-10-15 01:48:20DEMİRCIOĞLU

  İş Kur Müdürü AKP pazar belediye başkan adayı deyil mi idi.Müdürü akp ye çalışırsa işçide çalışır.Milleti şaşkın ve enayı yerıne koymuşlar.kimse birşey demedi ya.baktılar kımse birşey demiyor hurra akp binalarına.ne iş varsa cam sılmek.aday karşılamak.mitinge gitmek hepsını bu çalışanlara yaptırırlar

 • yorum2015-10-14 22:28:18kemal d....

  AKP bürolarında da her yerde akp ye çalişiyorlar.Akp li olmayan birkaç çalışan chp yada mhp parti binalarına korkudan uğrayamıyorlar bile..Ama akp lı olanlar günün her saatınde tam gün partıde..

 • yorum2015-10-14 22:21:55CEMAL

  Birde halk eğıtim çalışanları oğreticileri atm bir militan gibi seçimlerde kapı kapı akp ye oy istiyorlar.Hemde görevlerini birakarak.Cami imamlari seçim günü seçim görevlisi gibi İmam eşleri zaten AKP üyesi her akşam bir evde dini telkın verirler..Hıç çekinmeden utanmadan..

 • yorum2015-10-14 22:13:35CEMAL

  Aynen hiç lamı cımı yokAKP nin tüm işlerini iş kur çalışanlarına yaptırıyorlar.Bir de Halk Eğıtimi oğreticileri tam bir militan gibi seçimlerde kapı kapı AKP ye oy istiyorlar ve hepsi AKP üyesi zorunlu...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık