Ana Sayfa Çevre Mücadelesi KTÜ Öğrenci Kollektifi'nden Cerattepe Bilirkişilerine tepki.

KTÜ Öğrenci Kollektifi'nden Cerattepe Bilirkişilerine tepki.

Cerattepe’de maden yapılmasına yönelik verilen bilirkişi raporuna tepkiler sürüyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Kolektifi bilirkişi heyetinde yer alan ve madene onay veren öğretim üyelerinin kapılarına astıkları afişlerle protesto etti

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2016 Salı 13:47
KTÜ Öğrenci Kollektifi'nden Cerattepe Bilirkişilerine tepki.

Artvin Cerattepe’de maden çıkarılmasına onay veren bilirkişi raporunda imzası bulunan Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğretim üyeleri Prof.Dr. Bedri Serdar, Doç.Dr. Fevzi Karslı ve Yrd. Doç. Dr. Adem Bayram’ın üniversitede ki odalarının kapılarına öğrenciler “Artvin halkının selamını getirdik” yazılı afişler astı. KTÜ Öğrenci Kolektifi öğretim üyelerinin odalarının kapılarına astığı afişlerde “Bilirkişi bilmez, Artvin bilir” ifadelerine yer verildi.

KTÜ Öğrenci Kolektifleri daha sonra sosyal medya hesaplarından yaptıkları eylemi duyurarak şu mesajı iletti:

Bilirkişi raporuyla Artvin’in yağmasına destek olan şirket yanlısı öğretim üyelerine KTÜ Öğrenci Kolektifi olarak Artvin direnişinin selamını ilettik. Dün Cerattepe’de nöbette durduğumuz, barikatta omuz omuza direndiğimiz gibi bu direnişi üniversitelerimize taşımaya devam edeceğiz. Bu halk düşmanı raporun altına imzasını atan bu öğretim üyelerimizden de her karşılaştığımız yerde doğamız, yaşam alanlarımız, Artvinimiz için hesap sormaktan çekinmeyeceğiz.
Öğretim üyelerinin kapısına raporun hükümsüz olduğunu belirten afişler astık. İyi çalışmalar diler her zaman yanınızda olduğumuzu belirtiriz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adalet yürüyüşünde Cerattepe için Adalet istediler.

Adalet yürüyüşünde Cerattepe için Adalet istediler.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık