Ana Sayfa Siyaset Levent Gök CHP'nin Yeni Başkanvekili

Levent Gök CHP'nin Yeni Başkanvekili

Levent Gök CHP'nin Yeni Başkanvekili

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2014 Çarşamba 12:45
Levent Gök CHP'nin Yeni Başkanvekili
 

CHP Grubu, Yalova Milletvekili Muharrem İnce’den boşalan grup başkanvekilliğine seçim yapmak için saat 10.30’da basına kapalı toplandı. 

Oylama sonucunda Levent Gök 65 milletvekilinin oyunu alırken, İzzet Çetin ise39 oyda kaldı. 14 milletvekili ise boş oy kullandı.

Böylece İnce’den boşalan grup başkanvekilliğine Ankara Milletvekili Levent Gök seçildi.

GRUP YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

3 Grup Yönetim Kurulu üyeliğine de Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker ve Kocaeli Milletvekili Hilal Kaplanseçildi. Grup denetçi üyeliğine de Bursa Milletvekili İlhan Demiröz seçildi.

GÖK'TEN İLK AÇIKLAMA

Seçimin ardından Gök, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gök, Parti Meclisi üyeliğinden istifa etmesine ilişkin bir soru üzerine şöyle dedi:

“Arkadaşlarımız demokratik iradelerini gösterdiler. Ben seçimler ertelendikten sonra aslında ilkinde de istifa ederdim ama seçime geldiğim zaman bir aday olacağını bilmiyordum karşımda ama daha sonraki süreçte seçim ertelendikten sonra hem siyasi ahlak açısından bir yere aday olduktan sonra o makamın bırakılması gerektiğini düşünerek o davranışı gösterdim, bugün seçilmeyebilirdim de bu çok da doğal bir tablo olurdu. Gördüğünüz gibi CHP kendi iç görevlerini kendi içinde demokratik ortamda yarışarak milletvekillerinin ve örgütün görüşünü alarak çözüyor. Ben bugünkü tablodan son derece mutluyum.”

Gerçek Gündem

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık