Ana Sayfa Yerel Gündem Maden İşçilerinden maaşlarını alamadık eylemi

Maden İşçilerinden maaşlarını alamadık eylemi

TTK Kozlu Müessese Müdürlüğüne ait maden ocağında çalışan taşeron işçiler, TTK Genel Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptı.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2014 Perşembe 13:59
Maden İşçilerinden maaşlarını alamadık eylemi

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğüne ait maden ocağında çalışan taşeron maden işçileri, maaşlarının ödenmediği iddiasıyla TTK Genel Müdürlüğü önünde eylem yaptı.

 Galeri açma işi yürüten Star firmasında çalışan maden işçileri, TTK Genel Müdürlüğü önünde toplandı. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri Behzat Cinkılıç ile bazı yöneticiler, maaşlarını alamadıkları iddiasıyla oturma eylemi başlatan işçileri temsilen TTK yöneticileriyle görüştü. 

 

Cinkılıç, görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, kurum yetkilileriyle görüştüklerini ve maaşlarla ilgili sıkıntının gün içinde çözüleceğini söyledi. 

Taşeron firmada çalışan işçilerin maaşlarının ödenmemesi sonucu eylem yaptıklarını ifade eden Cinkılıç, "Arkadaşlarımızın bu ay hak edişi az yattı. İş yerini gaz bastığı için bu ay fazla çalışamadılar. Fazla ilerleme yapamadıkları için hak ediş toplamı ilk önce borçlara gidiyor. Bundan dolayı da para kalmadığı için arkadaşlarımızın alacaklarıyla ilgili sıkıntı oldu ama maaşları yatacak" diye konuştu. 

İşçilerden Ayhan Gökgöz de alacaklarının ödenmesiyle ilgili TTK Genel Müdürü Burhan İnan tarafından talimat verildiğini belirterek, "Genel müdürün talimatına rağmen, maaşları alamadık. Bugün maaş problemimiz çözülmezse eylemimize devam edeceğiz. Sorun çözülmezse kurumun satın alma daire başkanının evine kadar gideceğiz. Bize bayram haçlığı vermesi için. Yerin eksi 630 metre altında çalışıyoruz. Bin lira maaş alıyoruz. Bir de bunun üzerine maaşlarda sorun çıkartılıyor" şeklinde konuştu. -

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık