Ana Sayfa Yerel Gündem Mavi Marmara şehitleri Ardeşen'de anıldı..

Mavi Marmara şehitleri Ardeşen'de anıldı..

İsrail'İn Mavi Marmara gemisine 4.yıl önce düzenlemiş olduğu saldırıda ölen 10 kişi Ardeşen'de anıldı.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2014 Cuma 15:45
Mavi Marmara şehitleri Ardeşen'de anıldı..
 • RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADIYLA..
 • MAVİ MARMARA BASKINININ 4 CÜ SENESİNDE ŞEHİTLERİMİZİ BİR KEZ DAHA RAHMETLE ANIYORUZ.
 • Bundan dört sene önce 31 mayısta uluslar arası sularda sabah zamanı vaktinde, Gazze ambargosunun kalkması için yola çıkan mavi Marmara gemisine eli kanlı Siyonist İsrail askerlerinin saldırması sonucunda dokuz kardeşimizi şehit etmişlerdir. bu saldırıda ağır yaralanan ve 4 yılı bitkisel hayatta geçen Suleyman uğur söylemez kardeşimiz de bundan bir hafta önce şehit olmuştur.Ve böylece şehit sayımız 10'a yükselmiştir. şahadetleri mübarek olsun.Rabbim bizlere de nasip etsin. Gazze yolcularını taşıyan Mavi Marmara gemisi insanlık vicdanının sembolü olmuştur. Bundan sonra Mavi Marmara dendiğinde işgale, zulme, zorbalığa meydan okuyan tertemiz vicdanlar akla gelecektir. Mavi Marmara yolcuları hangi halk ya da dinden olursa olsun özgürlük savaşının öncü isimleri olarak her zaman şerefle anılacaktır. Değerli ardeşenliler. Elbette şehitlerimiz, yaralılarımız için üzüntülüyüz ancak inşallah bu şanlı yolculuk Siyonist katilleri insanlık âleminde iyice yalnızlaştıracaktır. Bundan sonra bu haydut çetesi kendine hiçbir dost ve yardımcı bulamayacaktır. Kudüs'ü özgür şafaklara taşımaya niyet eden Mavi Marmara hepimizi zulüm ve işgallere karşı tek yürek haline getirmiştir. İran islam inkılabı, Hizbullah, Elfetih, Hamas ve İslami Cihad'ın yükselttiği mücadelenin sevdalısı olmaktan mutluyuz, gururluyuz. Onların yanındayız, onların kalpleriyle kendi kalplerimizi birleştirmekten büyük bir kıvanç duyuyoruz. Tüm dünyanın gözleri önünde gerçeklesen bu insanlık dışı katliam hiçbir şekilde cezasız ve karşılıksız kalmamalıdır. Kardeşlerimizin katillerinin cezalandırılması kadar korsan ve işgalcı İsrail'le her türlü resmi, askeri ve ticari ilişkinin de derhal iptal edilmesi gerekiyor. Hükümet; gerek özgürlük filosuna verdiği destekle, gerekse gemideki katliama karsı sergilediği refleksle Filistin`in özgürlüğüne olan sadakatini ortaya koyan Türkiye kamuoyunun beklentilerini acilen hayata geçirmelidir. Kardeşlerimizi hedef alan bu kanlı eylem, zaten çoktan bitmiş olan sözün sonu; noktası anlamına gelmektedir. Bizler hükümeti halka karsı sorumluluğunu yerine getirmeye ve Türkiye'nin İsrail'le olan her türlü gayri meşru ilişkisine son vermeye çağırıyoruz. Bu aynı zamanda Filistin halkına ve dünyanın her yerinde Filistin'in özgürlüğü için mücadele eden milyonlarca insana karsı gösterilmesi gereken bir saygı ve sorumluluktur. Kınamalar, notalar ya da raporlar bir anlam ifade etmiyor artık. Mavi Marmara tüm sürecin kısa özetidir. Kuşatma; baskın, katliam ve tutuklama… Filistin halkının yıllardır yaşayageldiği sahneler! İyi anlaşılsın ki bu saatten sonra kalıcı bir icraata dönüşmeyen demeçlerin karşılığı yoktur! Bunun gerçekleşmemesi için herkesi sorumluluk ve inisiyatif almaya çağırıyoruz. Dostlar, Zulüm nerede yapılırsa yapılsın, kim tarafından kime karşı sergilenirse sergilensin hepimiz tek yürek olmalıyız. Yerel ve küresel her türlü zulme karşı onurluca ses verelim..
 • Bizler, Filistin gönüllüleri olarak şu hususları deklare ediyoruz: Ve buradan ak parti iktidarına sesleniyoruz; 1- Şehitlerin kanına asla maddi bir değer biçilemez. Şehit ailelerinin de belirttiği gibi kimsenin İsrail'in kirli ve kanla yıkanmış parasına ihtiyacı yoktur.

  2- Şehitlerimizin hesabını sormak noktasındaki kararlılığımız her platformda devam edecektir. İsrail'in tüm dünya halkları nezdinde eli kanlı,katil ve işgalcı olarak mahkum edilmesi için yoğun bir çaba sarf edilecektir.

  3- Gazze ambargosu kalkmamıştır. Sembolik bazı adımlar ile Müslüman kamuoyunun gözü boyanmaya çalışılmaktadır. Ambargo tüm şiddeti ile devam etmektedir.

  4- Gelinen noktada söz konusu özrün, tazminatınve tutuklama kararlarının asıl nedeninin Türkiye-İsrail ilişkilerini normalleştirerek Ortadoğu'daki yeni dizaynı kolaylaştırmak olduğu ortaya çıkmıştır. Yani İsrail ve Amerika bölgesel menfaatleri gereği şekli bir tutum ortaya koymuşlardır.

  5- İsrail Ortadoğu'da zehirli bir ur olarak kalmaya devam ettiği sürece Müslümanlar için huzur ve barıştan söz etmenin imkanı yoktur. Bu urun kesilip Ortadoğu'dan atılması tek çözüm yoludur. bizler, Filistinliler gönüllüleri olarak basın açıklamamızı şu sözlerle bitirmek istiyoruz; ey kudüsün, gazzenin, mescidi aksanın özgürlük savaşı olan mavi Marmara ve mavi marmaranın yol arkadaşları, akdenizin mavi suları mücadelenize tanıktır, kuşkusuz rabbimiz de tanıktır. attığınız adım katil işgalcı Siyonistleri akdenizin derinlikrinde boğacak, filistinle beraber ümmeti tekrar ayağa kaldıracaktır. Allahım sen şahit ol ki, malımızı,kanımızı, canımızı, mescidi aksanın özgürlüğü için feda etmeye hazırız. Siyonistlerden mavi marmaradaki 10 şehidimizin hesabını eli kanlı katil Siyonist rejiminin ortadan kaldırılmasıyla soracağız. sabırla bizi dinlediğiniz için hepinize tek tek teşekkür ederiz.sağ olun. var olun.günüz hayırlı olsun

  Kadir KAPTAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık