Ana Sayfa Güncel MEB; Azami Gayret Gösterin

MEB; Azami Gayret Gösterin

MİL­Lİ Eği­tim Ba­kan­lı­ğı, li­se ter­cih­le­ri ön­ce­si kol­la­rı sı­va­dı.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2014 Cumartesi 12:01
MEB; Azami Gayret Gösterin

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından müdürlüklere gönderilen genelgede "TEOG sınavlarında başarılı olan öğrencilerin imam hatip liselerini tercihlerinin sağlanması konusunda azami çabanın gösterilmesi" isteniyor, bu konuda hangi müdürlüğün ne gibi çalışma yaptığını da rapor etmesi isteniyor..

Müftüler de devrede

Bu çalışmalara, bazı illerde müftüler, dernek,. Vakıf yöneticileri de katılıyor. Öğrenci velilerine çocuğunun servis, yemek, giyim masraflarını karşılanacağı anlatılıyor.

Üniversite sınavlarında Türkiye birincisi çıkaran Öğretmen Liselerini kapatan ve bunları imam hatip liselerine çeviren Milli Eğitim Bakanlığı, şimdi de sınavlarda başarılı öğrencilerin imam hatip liselerini tercih etmelerinin sağlanması için okul ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okul müdürlüklerine talimat verdi. Skandal, bazı müdürlerin, başarılı öğrencilerin imam hatip liselerini tercihe zorlamıysa ortaya çıktı.

Bütün okullarda imam hatip müfredatı uygulamaya başlayan Milli Eğitim Bakanlığı, imam hatip ortaokulu ve liselerinin sayısını da hızla artırıyor. Bu okullara daha fazla öğrenci çekebilmek için öğrencilere karşılıksız burs, yemek, servis aracı da sağlanıyor.

Okullarda maliyet karşılığı isim hakkıOkullarda maliyet karşılığı isim hakkı
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sarp'ta TIR kuyruğu eridi

Sarp'ta TIR kuyruğu eridi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık