Ana Sayfa Yerel Siyaset Mecit Moral Belediye Başkanlığına aday oldu.

Mecit Moral Belediye Başkanlığına aday oldu.

17 yıllık belediyecilik tecrübesi olan Mecit Moral, AK Parti’den Aday Adaylığı için Ardeşen Belediyesi’ndeki mevcut görevlerinden istifa edip AK Parti İl Başkanlığına resmi başvurusunu yaptı.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2018 Cumartesi 17:29
Mecit Moral Belediye Başkanlığına aday oldu.

AK Parti İl Başkanı İshak Alim’le bir müddet görüştükten sonra müracaatını yapan Mecit Moral daha sonra Ardeşen AK Parti İlçe Teşkilatı’nda saat 15.30 da kamuoyuna bir basın toplantısıyla aday adaylığını duyurdu.

Moral’ın aday adaylığını açıkladığı basın toplantısına yağmura rağmen halkın yoğun katılımı oldu. İlçe Başkanlığı salonuna sığmayan kalabalık İlçe Başkanlığı önünde toplandı.

Bunun üzerine bina önüne hoparlör kondu. Daha sonra Aday Adayı Moral kalabalıkla buluşarak tebrikleri kabul etti.

MECİT MORAL KİMDİR?

Belediyede Hesap İşleri Şefliği, Yazı İşleri Müdürlüğü, Belediye Başkan Yardımcılığı ve Memur kadrosundan Belediye Encümenliği gibi birçok aktif görevlerde bulundu.

ARDEŞEN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI MECİT MORAL'IN BASIN AÇIKLAMASI

Ardeşenimizin yarınlarına dair umudunu, heyecanını ve muhabbetini bizlerle paylaşan çok saygıdeğer davetliler, Hanımefendiler, Beyefendiler, Sevgili Gençler, Medyamızın emektar mensupları Kıymetli dava arkadaşlarım Hepinizi en derin saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Hoş geldiniz, şeref verdiniz, cümleten

MERHABA Sevgili Ardeşenliler, Saygıdeğer Davetliler 

Yerel seçimlere sayılı ayların kaldığı bu süreçte Aday Adaylığı tanıtım toplantımızı yapıyoruz. Bu vesileyle Ardeşenimizin yarınlarına dair çok önemli bir anı yaşıyoruz. Duamız odur ki; içinde bulunduğumuz bu süreçte, demokratik tavrımızı, hizmete talip omakla göstermektir. Bizim bu konuda cesaretimiz ve özgüvenimiz tamdır.

Bu cesaretimizi ve umudumuzu Ardeşen halkının feraseti ile bütünleştirip yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Bu umutla Ardeşenimizde sizlerin huzuruna çıktım. Gelin hep beraber bu umudu büyütelim ve yarın çocuklarımızla, sevenlerimizle bir araya geldiğimizde bambaşka bir heyecan yaşayalım.

Sevgili Ardeşenliler, Kıymetli Davetliler Ardeşen Belediye Başkanlığı Aday Adaylık sürecimizin ana hatlarını belirledik. Bu süreçte hiçbir kargaşaya ve polemiğe girmeyeceğiz.

Biz sadece halkımızın yanında yer alacağız. Meramımızı en doğru ve en açık şekilde anlatacağız. Ardeşen’in yarınlarına dair çabalarımızı, gayretimizi konuşacağız.

Bu hedefte; söylemimizi, “YEREL YÖNETİMDE YENİ BİR SAYFA” diye açıklıyoruz.

Yerel yönetimdeki kurumsal işleyişi tüm yönleriyle halkımızın denetimine sunacağımız yeni döneme MERHABA diyoruz.

Yeni dönemde, kamu kaynaklarının kullanımında, belediyeciliğin tüm stratejik planlamasını, mevcudu gözden geçirip ilçemizin fiziki ve ekonomik kalkınmasını, belediyenin tüm paydaşlarıyla, hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Kamu kaynaklarını kamu tüzel kişiliğine yakışır bir şekilde halkımızın tamamına hizmet götürecek anlayışla sosyal belediyeciliği en üst noktaya taşıma gayretinde olacağız.

Yine bu hedefte; “MAKAMA DEĞİL GÖREVE TALİP OLDUK” diyoruz.

Sevgili Ardeşenliler,Kıymetli Davetliler Uzun yılların belediyecilik tecrübesine sahibiz. Bölgemizi, ilçemizi ve insanımızı yakından tanıyoruz. Birikimlerimizi halkımızın lehine hizmete dönüştürme amacıyla Ardeşen Belediye Başkanlığı görevine AK Parti’den Aday Adayı olmaya karar verdik.

AK Parti’nin bize vereceği her türlü görev ve sorumluluk, Saygıdeğer Ardeşen halkının onayından geçecektir. Bu gerçeğin idraki içindeyiz. Bu vesileyle yerel yönetimler seçimi öncesi, Saygıdeğer Ardeşen Halkı’nın kanaatleri bizim için çok önemli. İnşallah bu süreci hep birlikte yürütüp halkımızın gönül dünyasında yer edineceğiz. Zira içinizden biri olarak bu göreve talip olduk.

Sevgili Ardeşenliler , Saygıdeğer Davetliler TEMSİL ETTİĞİMİZ KİMLİĞİN BİLİNCİNDEYİZ.

Biz biliyoruz ki; AK Parti yüksek bir idealin partisidir. Bu ideali taşıyan kişiler, “Dava Adamı” olarak adlandırılır.

Bu anlamda bizim bir tek davamız var; o da, halkımıza hizmet ederek halkımızın gönül dünyasında yer edinmek ve böylece Allah’ın da rızasını kazanmaktır. Aday adaylık sürecimizde başta AK Parti Genel Merkezi’miz olmak üzere, AK Parti’mizin İl ve İlçe Başkanlığının izleyeceği tüm stratejik hedefler, bizim için yol gösterici nitelikte olacaktır.

Bu hedefte bu güne kadar hizmet vermiş AK Parti’in tüm kurucu üyelerine, gerek Milletvekilleri, gerekse Belediye Başkanlarımız başta olmak üzere, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle ve Köy Temsilcileri ve halkımızın içinde saygın kimlikleriyle yer edinmiş tüm kanaat önderleriyle, esnafımızla, eğitimcilerimizle, yaşlımız ve gencimizle, kısacası tüm halkımızla birlikte bu süreci yürüteceğiz.

Biz bu inançla, halkımızın taleplerine uzak kalmamak adına bu göreve talip olduk.

Sevgili Ardeşenliler, Kıymetli Davetliler SİZLERİN İSTEKLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ!

Kamuda hizmet ettiğimiz uzun yıllarda olduğu gibi, yetkimiz dâhilinde olan hiçbir sorunu ötelemedik. Halkımızın taleplerini her fırsatta büyük bir titizlikle not alıyoruz. Yarın Allah’ın izni halkımızın tercihiyle görev bize tevdi edildiğinde, bu istekleri titizlikle yerine getireceğiz.

Sevgili Ardeşenliler, Saygıdeğer Davetliler YAPACAKLARIMIZ KONUSUNDA GEREKLİ BİLGİ VE BECERİYE SAHİBİZ

Halkımıza hizmet etme noktasında verilecek görevde, halkımızı mahcup edecek hiçbir yanlış davranış içinde olmayacağız. Halkımızdan alacağımız yetkiyle bilgi ve becerilerimizi tecrübeyle harmanlayıp halkımızın hizmetine sunacağız.

Bunun için samimi ve dürüst insanların desteğine, duasına ihtiyacımız var.

VE DİYORUZ Kİ;

Ardeşen Halkına gönülden bağlı olan,

Herkesi ve her kesimi kucaklayan,

Hizmeti ötelemeyen,

İstişareye önem veren,

Halkın kanaatlerini önemseyen,

Halkın taleplerini dikkatle not olan ve anında çözüm üreten,

İnsanları ötekileştirmeyen ve kutuplaştırmayan,

Farklılıkları zenginlik bilen,

Bireysel tercihlere saygı duyan,

Gençleri önemseyen ve dinleyen,

Kent kültürünü öne çıkaran

Yeni yaşam alanları üretebilen,

Sanatı ve estetiği önceleyen,

Doğaya ve çevreye sahip çıkan,

Herkesin hakkına riayet eden,

Siyaseti zenginleşme aracı görmeyen,

Adil,Dürüst ve güvenilir bir belediyecilik için,

İlçemizin yarınlarına götürecek daha mutlu bir gelecek için,

Yeni döneme MERHABA.

Sevgili Ardeşenliler, Kıymetli Davetliler Bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmayan, heyecanımıza heyecan katan tüm katılımcılara teşriflerinizden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Hepinize saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah’a emanet olun.


Gazete Rize

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık