Ana Sayfa Yerel Gündem MHP İl Başkanı ' Spor Okulu Ardeşen'e yakışır'

MHP İl Başkanı ' Spor Okulu Ardeşen'e yakışır'

MHP Rize İl Başkanı Kazmaz RTEÜ bünyesinde açılacak BESYO’un Ardeşen’de yapılmasının daha uygun olacağını dile getirdi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2014 Perşembe 16:15
MHP İl Başkanı ' Spor Okulu Ardeşen'e yakışır'

Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı O. Cem Kazmaz yaptığı basın açıklamasıyla Rize’de yapılacağı konuşulan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nun Rize’nin Ardeşen İlçesi’nde yapılmasının daha uygun olduğunu dile getirerek, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman’a açık mektupla tavsiyede bulundu.

Kazmaz yayınladığı açık mektupta şu ifadelere yer verdi;

Her gün gelişen ve büyüyen Üniversitemizin İlimiz için bir kıvanç kaynağı olduğu açıktır. Diğer yandan son dönemde çok önemli bir çıkış yakalayan ve Avrupa’da başarıdan başarıya koşan Ardeşen GSK Bayan Hentbol Takımı da Rize’miz için ayrı bir gurur vesilesi olmuştur. Bu nedenle ben başta bizlere bu başarıyı yaşatan Atatürk’ün Kızları bayan Hentbolcularımızı, Kulüp Yöneticilerini ve her maçta büyük bir coşku ile salonu hınca hınç dolduran Ardeşenli Spor Severleri kutlamak istiyorum. Ayrıca futbol ve diğer branşlarda da Ardeşen ilçemiz kayda değer başarılara imza atmaktadır. Bu şekilde Ardeşen’de çok sağlam bir spor nüvesi ve spor sevgisi oluşmuş bulunmaktadır.

Son dönemde üniversitemiz bünyesinde bir Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu açılacağı konuşulmaktadır. Bu Yüksek Okul için artık doymuş bulunan Rize İl Merkezinde yeterli alan ve bina kalmadığı, açılacak yeni bir bölümün sıkışıklığa ve arazi kifayetsizliği nedeni ile olumsuzluklara yol açacağı kuşkusuzdur. Oysa Ardeşen İlçemizde Meslek Yüksekokulu 58.000 m² (58 Dönüm) kullanım alanı olan, içerisinde 1 idari bina, 1 eğitim binası, 1 uygulama oteli, 1 lojman ve 1 Kapalı Spor Salonu bulunan çok geniş ve düz bir araziye sahiptir. Hali hazır yapıların toplam alanı 3.500 m²’dir.

Ardeşen İlçemizde ki mevcut durum ve imkânlar üzerine şimdi bu açık mektubumuz ile üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Hüseyin Karaman’dan yeni eğitim ve öğretim yılında açılacağı konuşulan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu için bu araziyi değerlendirmesini ve olayı bir kez daha düşünmesini önemle rica ediyoruz. Gelin Sayın Rektör Ardeşen ilçemizde oluşmuş spor aşkı ve başarı temeline bir harç da siz koyun, bu elverişli arazide mükemmel imkanlara sahip bir Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunu yöresel mimaride yapın, yenilenecek ve genişletilecek spor salonundan hem spor kulüpleri hem de öğrenciler faydalanacağı için kaynak tasarrufuna katkıda bulunun, Rize’miz artık Avrupa’ya mal olmuş Ardeşen GSK Bayan Hentbol Takımı, diğer branşlarda ki faaliyetleri ve yöresel mimaride bir Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu ile ülkemizde örnek olsun, Ardeşen bayan sporcular, diğer spor sevdalıları için hem spor yapabilecekleri, hem de yüksel okul tahsiline devam edebilecekleri bir eğitim üssüne dönüşsün! Gelin bu vizyonu gerçek yapın ve mutlu haberi bizlerle paylaşın!

okur53.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık