Ana Sayfa Siyaset MHP'de 4 aday birlikte hareket edecek.

MHP'de 4 aday birlikte hareket edecek.

Ankara Söğütözündeki Ankara büyük Anadolu otelinde Saat 14.00 de başlayan toplantı sona erdi, MHP Genel Başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan Ümit Özdağ, Koray Aydın birlikte hareket etme kararı aldılar

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2016 Pazar 12:12
MHP'de 4 aday birlikte hareket edecek.

Ümit Oğan: Buralardan beşinci parti çıkmaz. Buralardan Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurultayını yapması ve bir genel başkan seçmesi çıkar.

MHP'de seçimli kurultay sürecinde değişim kanadı önemli adım atarak biraraya geldi. Gaziantep milletvekili Ümit Özdağ'ın girişimi sonucu 4 Genel Başkan adayı Ankara'da buluştu. 16:00 gibi sona eren toplantının ardından ortak yazılı açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, "Hukuk mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Karşılıklı güven içinde hareket ederek 11 Temmuz'da yeniden bir araya geleceğiz" ifadeleri yer aldı.

Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan, toplantı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada kamuoyundaki “MHP bölünüyor. değişim kanadı yeni parti kuracak” iddialarına değindi. Oğan “Buralardan beşinci parti çıkmaz. Buralardan Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurultayını yapması ve bir genel başkan seçmesi çıkar” dedi.

Oğan “Bizim bütün çabamız, bütün gayretimiz kasım ayında AKP’nin erken bir seçimle Milliyetçi Hareket Partisini hazırlıksız yakalamasını engellemektir. Bu sebeple de neyin pahasına olursa olsun bu kurultayın yapılacağından kimse şüphe etmesin. Hiç kimse koltuğunda 2018’e kadar rahat oturamayacak” dedi.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşme sonrası muhalifler ortak açıklama yaptı.

İŞTE ORTAK AÇIKLAMA METNİ

hergunmedya.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP'den Alman Dergisine yalanlama

CHP'den Alman Dergisine yalanlama

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık