Ana Sayfa Eğitim Milli Eğitim Bakanlığı 50 Bin sözleşmeli öğretmen alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı 50 Bin sözleşmeli öğretmen alacak.

Darbe girişimi öncesinde 14 bin öğretmen almayı planlayan MEB açığa alınan öğretmenlerin yerine sözleşmeli öğretmen formülünü devreye sokacak.

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2016 Salı 20:44
Milli Eğitim Bakanlığı 50 Bin sözleşmeli öğretmen alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), darbe girişimi sonrasında FETÖ operasyonları kapsamında çalışmalarını hızlandırdı. Şu ana kadar 22 bine yakın öğretmeni açığa alan MEB, listeyi genişletiyor. FETÖ ile irtibatı tespit edilen 10 bin öğretmen daha açığa alınacak. Öğretmenleri tespit çalışmaları kapsamında Bank Asya hesapları, Aktif Eğitim-Sen üyeliği ve FETÖ üyelerinin kullandığı MİT'in elinde bulunan özel yazışma programları inceleniyor. Sadece özel yazışma programından elde edilen bilgilerle 4 bine yakın öğretmenin açığa alındığı öğrenildi. Darbe girişimi öncesinde 14 bin öğretmen almayı planlayan MEB, açığa alınan öğretmenlerin yerine sözleşmeli öğretmen formülünü devreye sokacak. Bu yöntemle 50 bin öğretmen alınacak. Bu adımlar eylül ayında okullar açılmadan önce atılacak. 


Darbe girişimine katılan askeri lise öğrencileri de okuldan atılacak. Darbe girişiminde rol alan askeri lise öğrencileri tutuklandı. FETÖ ile ilişkisi tespit edilen öğrenciler de tasfiye edilecek. İlk etapta askeri liselerde eğitim gören 8 bine yakın öğrenci okuldan atılacak. Daha önce polis akademisinde uygulanan sistem, askeri lise öğrencilerine de uygulanacak. Söz konusu öğrenciler, normal veya açık öğretim liselerinde eğitimine devam edebilecek. MEB, askeri liselerin müfredatını tekrar gözden geçirecek ve yeniden hazırlayacak. 

 

http://m.mebogretmen.net/meb-50-bin-sozlesmeli-ogretmen-alacak-21158h.htm

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Türkiye Eğitimde refah sıralamasında sonuncu oldu.

Türkiye Eğitimde refah sıralamasında sonuncu oldu.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık