Ana Sayfa Çevre MNG , Arhavi için savaş hukuku istiyor.

MNG , Arhavi için savaş hukuku istiyor.

MNG Arhavi de Cumhuriyet Mahallesinde vatandaşların arazilerini satın alma yönünde yaptığı girişimlere, vatandaşların büyük bölümü direnerek arazilerini MNG ye satmamıştı.MNG çare olarak savaş hukuku işletmeye çalışıyor..

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2014 Cuma 10:08
MNG , Arhavi için savaş hukuku istiyor.

MNG'nin Kavak HES projesi ile ilgili olarak el koymaya çalıştığı araziler için Başbakanlıktan 10 Şubat  2014  tarihinde acele kamulaştırma kararı alınmış ve bu karar 12 Mart 2014 günkü Resmi gazetede yayınlanmıştı.

Buna istinaden Arhavi Asliye Hukuk Mahkemesi hakimliği araziler üzerinde acele el koyma işlemleri ile ilgili olarak keşif yapmış.

Fakat gerekli hukuki önlemler daha önce alındığı için bu araziler ile ilgili olarak acele kamulaştırma işlemi yapılamayacak..

MNG'nin hevesi kursağında kalacak gibi gözüküyor.

 

 


14 Mart 2014 CUMA Resmî Gazete Sayı : 28941
BAKANLAR KURULU KARARI
Karar Sayısı : 2014/5912
Artvin İlinde tesis edilecek Kavak Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla, ekli listede bulundukları yer ile ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırılması; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 29/1/2014 tarihli ve 170 sayılı yazısı üzerine, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 10/2/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Abdullah GÜL
CUMHURBAŞKANI

Recep Tayyip ERDOĞAN
Başbakan

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Spor Sayesinde Engelini Unutarak Hayata Tutundu

Spor Sayesinde Engelini Unutarak Hayata Tutundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık