Ana Sayfa Güncel M&T İşçileri Kendilerini Zincirledi

M&T İşçileri Kendilerini Zincirledi

DİSK/Birleşik Matel-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan M&T Reklam Düzce fabrikasında çalışan işçiler, dün sabah kendilerini fabrika kapısına zincirlediler

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2014 Salı 12:07
M&T İşçileri Kendilerini Zincirledi

DİSK/Birleşik Matel-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan M&T Reklam Düzce fabrikasında çalışan işçiler, dün sabah kendilerini fabrika kapısına zincirlediler. Eylem dolayısıyla fabrika önüne çok sayıda jandarma geldi. Eylem uzun süre devam etti.

M&T Reklam işçileri DİSK/Birleşik Metal-İş Sendikası'nda örgütlendikten sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan 13 Mayıs 2014 tarihinde işyeri tespit yazısı geldi. Gelen yazıya göre sendikanın işyerinde çoğunluğu elde ettiği belirtiliyordu.

Sendikanın yetki almasının ardından M&T Reklam patronu Gebze Çayırova'da bulunan fabrikada 22, Düzce'de 23 olmak üzere toplam 45 işçiyi işten attı. Sadece sendikalı oldukları için haksız yere işten çıkartılan işçiler, 13 Mayıs 2014 tarihi itibariyle sendikal haklarına sahip çıkmak ve yeniden işbaşı yapmak için fabrika önünde direnişe başladı. Sendikalı olan ve işten atılmayan işçiler ise sendikadan istifa etmeleri yönünde baskı görüyor.

Yaşanan baskı ve işten atmalara karşı M&T Reklam işçileri daha önce patronun evinin önünde eylem yapmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık