Ana Sayfa Güncel Muharrem İnce Rize'de

Muharrem İnce Rize'de

Cumhuriyet Halk Partisi Genel başkan adayı Muharrem İnce, Rize il örgütü ve Rize delegeleriyle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 13:52
Muharrem İnce Rize'de

 Rize İl Başkanlığında yapılan toplantıda kalabalık bir partili ve İl Başkanı Mehmet Aslankaya tarafından sıcak bir ilgi ile karşılanan Muharrem İnce Dedemin Topraklarında olmaktan mutluluk duyuyorum dedi.

UMUT OLMAYA GELDİM

Konuşmasına CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek başlayan Muharrem İnce, 12 yıldır bir iktidar var, Bu iktidar döneminde eğitim çökmüş, adalet çökmüş, tarım çökmüş, İnsanlarımız rehin tutuluyor, sınav soruları çalınıyor, öğrencilerin sınav sistemine güveni kalmamış, böyle bir ortamda Ana muhalefet partisi CHP halka umut olamıyor. Sokakta insanlarla konuşuyorum, CHP umut mu diyorum. Kimse CHP'nin iktidar olacağına inanmıyor dedi.

İnce , Ama ben Umut olmak için yola çıktım. Ben projelerimi yapacaklarımı açıklıyorum. Genel Başkan'da açıklasın. Ben %20 leri başarı olarak saymayacağım  "Ben ECEVİT'in %42'sine talibim. Ben başbakan olmaya geliyorum ve bu seçimi bu kongreyi kazanacağım" dedi.

RTE'nin PARTİSİNDEN BİR FARKIMIZ KALMADI

Kongre yerinin küçük olmasına değinen İnce, bu ayarlama benim için yapıldı. Fakat bunların hepsini değiştireceğim dedi. Blok liste tarihe karışacak artık tüm kongreler Çarşaf listeyle olacak.Genel Başkan'ı Tüzüğün üzerinde tutuyorlar Tüzük her şeyin üzerindedir bu değişikliklerin hepsini yapacağım. Parti olarak RTE'nin partisinden bir farkımız kalmadı partiye demokrasi getireceğim dedi.

Partinin çizgisinden kaydığını belirten ince, Bu parti solcu bir partidir. Artık eskisi gibi olacak bu parti sol diyecek, bu parti emek diyecek, ben bu Ülkeye Başbakan olacağım diyerek delegelerden destek istedi.

RİZE'DEN MİLLETVEKİLİ ÇIKMADAN BU PARTİ İKTİDAR OLMAZ

Ben sizi hiç kandırmayacağım. Rize'de başka Diyarbakır'da başka konuşmayacağım diye ekleyen İnce, Rize'den CHP milletvekili çıkartmadan bu parti iktidar olamaz. Dedemin Topraklarının insanlarından destek istiyorum. Arkamda durun Başbakan olayım dedi.

BİR RİZE'Lİ GİTTİ YENİ RİZE'Lİ BAŞBAKAN OLSUN

Anne tarafının Çayeli Büyükköyden olduğunu söyleyen İnce, Eski Rize'li gitti, şimdi sıra bende. Bir Rize'li Gider, Başka Rizeli gelsin dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık