Ana Sayfa Yerel Siyaset Mümtaz Sinan adaylık için başvurusunu yaptı.

Mümtaz Sinan adaylık için başvurusunu yaptı.

Ardeşen Belediyesi Eski Başkanı Mümtaz Sinan,AKP'den Rize Milletvekili adaylığı için başvurusunu yaptı.

Giriş Tarihi: 16 Şubat 2015 Pazartesi 16:25
Mümtaz Sinan adaylık için başvurusunu yaptı.

rdeşen Eski Belediye Başkanı Mümtaz Sinan 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesinde Rize’den AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.


12 yıldır Ardeşen Belediye Başkanlığı görevinin yapan ve yaklaşık 25 yıldır siyasetin içerisinde olan Mümtaz Sinan kısa bir aradan sonra yeniden siyasete dönme kararı aldı. 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesinde Rize’den AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı için bugün Rize’de resmi başvurusunu yapan Mümtaz Sinan önemli açıklamalarda bulundu.


AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen törende Mümtaz Sinan’ın başvurusunu AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı aldı. Avcı, yaptığı açıklamada “Uzun yıllar partimizde değişik kademelerde görev yapmış, ilçe başkanlığımızı ve iki dönem Ardeşen’de Belediye Başkanlığı’nı yapmış çok değerli dostumuzun aday adaylık başvurusunu almış durumdayız. Ben Sayın Sinan’a çıkmış olduğu bu yolda kendisine başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun. Almış olduğu bu karar Rize’mize hayırlı olsun.” dedi.Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Yaklaşık çeyrek asırdır süren siyaseti hayatımın en heyecanlı ve en güzel anını yaşıyorum. 2014 Mart ayı itibariyle siyasete çok kısa bir ara verdim. 10 Şubat’ta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndaki görevimden istifa ederek milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptım. Ben siyaseti hizmet ve dava aracı olarak görerek 1991 yılında genç bir mühendis olarak bir partinin ilçe sekreteri olarak, günün şartlarını dikkate alarak, ülkeyi statükonun içerisinden kurtarmaya çalışan bir ekibin içerisinde olmak, hele ki bunun başında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan vardı. Ben bu ekibin içerisinde olmakla hayatımın dönüm noktalarından biriydi. O gün bugündür siyasi çizgide hiçbir sapma yapmadan inandığımız dava uğruna ve hizmet aşkına 25 yılımızı geride bıraktık. Bugün inşallah yerelde yaptığımız hizmetleri ülke geneline taşımak Yeni Türkiye’de bir kaldırım taşı olmak adına yola çıktım. Bir sevda ve dava uğruna harcanan bir çeyrek asırlık ömre sevgili hemşerilerimden bir vefa diye yola çıktım. İnşallah çıktığımız bu yıl engebeli olmak ve Allah bu yolda bize yardımlarını esirgemez. Sevgili hemşerilerimden bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dua ve desteklerini esirgememelerini istiyorum.”


Aday adaylık sürecini yalnız başına yürüteceğini açıklayan Mümtaz Sinan “Bu süreçte teşkilat mensuplarıyla beraber hareket etmeyeceğim; ancak aday olduğum zaman topyekûn teşkilat mensuplarıyla beraber olacağız. Benim teşkilatlarımıza kendimi tanıtmamı gerektiren bir durumun olmadığını düşünüyorum. 25 yıldır bu işin içindeyim. Bütün Rize beni tanıdığı gibi teşkilat mensupları da beni tanıyorlar. Buna ihtiyacım yok demiyorum; fakat bugün teşkilat mensuplarıyla hareket ederek onları da zor durumda bırakmak her aday adayına teşkilat mensubunun aynı mesafede olmasını engellemek adına bir durum olmasın diye bu süreci tek başıma yürütüyorum.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık