Ana Sayfa Yerel Gündem Mümtaz Sinan'da aday adaylığını açıkladı

Mümtaz Sinan'da aday adaylığını açıkladı

Ardeşen Eski Belediye Başkanı olan ve son olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşavirliği görevine atanan Mümtaz Sinan görevinden istifa ederek Rize’den AK Parti Milletvekili Aday Adayı oldu. Sinan, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2015 Salı 13:20
Mümtaz Sinan'da aday adaylığını açıkladı

Ardeşen Eski Belediye Başkanı olan ve son olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşavirliği görevine atanan Mümtaz Sinan görevinden istifa ederek Rize’den AK Parti Milletvekili Aday Adayı oldu. Sinan, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.


7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi kamu görevlilerinin milletvekili adaylığı için istifa etmesi süresine saatler kala Ardeşen Eski Belediye Başkanı Mümtaz Sinan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşavirliği görevinden istifa ederek AK Parti’de Rize Milletvekili Aday Adayı olduğunu söyledi.


28 yıl Ardeşen Belediye Başkan Yardımcılığı ve sonrasında 12 yıl Ardeşen Belediye Başkanlığı görevlerini yürüten Mümtaz Sinan 30 Mart yerel seçimlerinde yeniden belediye başkan aday adayı olmasına rağmen AK Parti tarafından aday gösterilmemişti.


Bu süreçten sonra hangi göreve geleceği merak konusu olan Mümtaz Sinan Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşavirliği görevine atanmıştı.

 

İŞTE MÜMTAZ SİNAN'IN O AÇIKLAMASI... 


Saygıdeğer  hemşehrilerim, Basınımızın değerli mensupları


Yıllarca sürdürdüğüm siyasi hayatıma 2014 yılı Mart Ay'ından itibaren kısa bir sür ara verdikten sonra Kaldığımız yerden devam etmek üzere 7 Haziran 2015 Milletvekilliği Seçimlerinde  Ak Parti Rize milletvekili aday Adayı olarak tekrar siyasi hayata dönmek üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı müşavirliği görevimden  istifa  etmiş bulunmaktayım


25 Yıllık siyasî hayatıma devam kararı alırken istişare ettiğim teşkilat mensuplarımızın, sivil toplum örgütleri  ve  kanaat  önderlerimizin  teşvikleri ve talepleri kararımda çok etkili olmuştur.


Şahsıma duyulan güven ve gösterilen vefa sebebiyle tüm teşkilat mensubu kardeşlerime ve sivil toplum örgütü mensuplarına ve dava arkadaşlarıma teşekkür ederim.


Çeyrek asırdır partimin emrinde ve milletimin hizmetinde oldum.  Allah nasıp eder milletvekili seçilirsem 12 yılı Aşkın bir süre Ardeşen ki  hemşehrilerime   yapmış  olduğum hizmetlerimi alan genişleterek bütün Rize'nin  hizmetkari  olmak için yola çıktım.


Adaylığımızın başta şahsım, ailem,  hemşehrilerim,  partimiz ve ülkemiz için hayırlı Olmasını Allah tan temenni ediyorum.


Teşkilatın her kademesinde görev yapan bir kişi olarak,  sokakların dilini bilen, sıkıntıları ve dertleri birebir yaşayan ve siyasi hayatında hep teşkilatı esas alan ve teşkilat disiplini içinde siyaset yapan bir kardeşiniz olarak çıktığım bu yolda dava Arkadaşlarımın Gücünün Yanımda olacağına inancım tamdır.


Kimilerinin siyaseti ikbal ve istikbal aracı olarak gördüğü zaman bizler hizmet aracı hatta dava olarak gördüğümüz siyası hayatımızda hesap adamı olmadan hasbi olmaya gayret ettim,  liderimizin tavsiyeleri doğrultusunda yolunda hareket ettim.


Ayrıca yıllardır yol arkadaşlığı yaptığımız eski bakanımız Çaykur genel müdürü Sayın İmdat Sütlüoğlu nun aday olmaması aday adaylığı kararımda etkili olmuştur.


Hizmet ve dava uğruna Çıktığımız bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun.


Bütün hemşehrilerimin dualarını ve desteklerini bekliyorum


Saygıdeğer hemsehrilerime kalbi muhabbetlerimle saygılar sunarım

 

MÜMTAZ SİNAN KİMDİR?

Rize Ardeşen Sinan Köyü'nde doğdu. İlkokulu kendi köyünde, ortaokulu Ardeşen Ortaokulu'nda, liseyi Rize Ticaret Lisesi'nde tamamladı.

1990 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Bölümü'nü bitirdi.

1991 yılında bir siyasi parti ilçe sekreteri olarak göreve başladı.

1994 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi seçildi. Ardından Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

1991- 1994 yılları arasında yine özel bir çay fabrikasında imalat müdürü olarak çalıştı.

1997 yılında FP Kurucu İlçe Başkanı ve İl Yönetin Kurulu Üyesi oldu.

2000 Yılında yeni kurulan Ak Parti Kurucu İlçe Başkanı oldu. Dönemin Belediye Başkanı İmdat Sütlüoğlu’nun milletvekilliği seçimleri nedeniyle istifasından dolayı 18 Ağustos 2002 tarihinde boşalan Belediye Başkanlığına Belediye Meclis Üyelerince Belediye Başkanı seçildi.

2004 ve 2009 yılında Ak Partiden tekrar aday oldu ve seçimleri kazandı.

lazikahaber.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık