Ana Sayfa Spor Murgul'da Dağ Bisiklet yarışları yapılacak.

Murgul'da Dağ Bisiklet yarışları yapılacak.

Murgul 1.ci Murgul MTB Dağ Bisiklet Yarışlarına hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2015 Perşembe 14:21
Murgul'da Dağ Bisiklet yarışları yapılacak.

Hayati Akbaş

MURGUL-Türkiye Bisiklet Federasyonu Programında yer alan 1.ci Murgul MTB dağ bisiklet yarışı 23 Ağustos 2015 Pazar günü Artvin Murgul ilçesinde gerçekleştirilecek. Murgul tarihinde bugüne kadar yapılmış en büyük spor organizasyonu olacak olan MTB Dağ Bisiklet yarışları, Murgul ilçesi açısından önemli bir vizyon projesi haline geldi. Şimdi ilçede harıl harıl bu yarışlara hazırlık gerçekleştiriliyor. Bu organizasyonda elde edilecek başarı gelecek yıllarda benzer bir çok organizasyonun ilimize verilmesini sağlayacak.

Murgul ilçesi ilk kez böylesine büyük ve kapsamlı bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Türkiye’den milli sporcuların yarışacağı Karadeniz Bölgesi Kulüpleri, Ankara Bölgesi Kulüpleri, Konya Bölgesi Kulüpleri olmak üzere toplamda 250 sporcunun mücadele edeceği 25km zorlu bir etap hazırlandı. Artvin spor ilmüdürlüğü bisiklet iltemsilciliği faaliyet programına alınan Murgul İlçe Spor Müdürlüğü bünyesinde düzenlenecek organizasyon için hazırlıklar yapılıyor. 2015 yılı içerisindeki ilk dağ yarışları olacak olan 1’inci Murgul MTP Dağ Bisiklet yarışları Türkiye şampiyonasının ilk ayağı olup 6 kategoride yarışılacak.4kilometrelik halk bisiklet yarışlarına23 Ağustos 2015 Pazar günü saat 11.00’da start verilecektir. Elit sporcular 13.00 start alacaklar.

Artvin Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Bisiklet İl Temsilcisi Erkan Akçelik organizasyon hakkında açıklamalarda bulunarak organizasyonun amacını anlattı. Akçelik, “Etkinliğin amacı Artvin bölgemizde bisiklet sporunu geliştirmek, halkı spora yönlendirmek ve bölgemizde heryıl 3 organizasyon şeklinde tamamlamaktır. Ayrıca 2016 yılının bahar ayında muhtelif tarih olup Artvin Kafkasör bisiklet festivali, ağustos ayı Murgul MTB Dağ Bisiklet Yarışı, ekim ayı Ardanuç Artvin Bisiklet Yol Yarışı planı yapıldı. Federasyon bünyesine aktarılıp profesyonel etaplar bölgemize çekmek en büyük hedefimizdir. 23 Ağustos’taki yarışlara davet ettiğimiz Konya Torku Şeker Spor,Giresun Belediye spor,Trabzon GSK KATÜ Bisiklet Takımı ve bölgemizde Arhavi Arbister Bisiklet Takımı ve Artvin GSK Bisiklet Takımı yarışlarımıza katılmaları bekleniyor. Murgul MTBDağ Bisiklet organizasyonunda emeği gecen Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam’a, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş’a, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Bahattin Yetim’e, Murgul Gençlik Spor Müdürü Emin Gündüz’e, Artvin Gençlik Hizmetleri Spor İlMüdürlüğü Bisiklet İl Temsilcisi Erkan Akçelik  organizasyon için emek verip Murgul ve Artvin’de bisiklet sporuna özen gösteren sporculara organizasyon sağlamışlardır” dedi.

Ayrıca 1.MURGUL MTB BİSİKLET YARIŞIgüzergah ve ödüllerine ilişkinde açıklama yapıldı. Buna göre, “ Güzergâh: Artvin-Borçka Cumhuriyet Meydanından Start Verilip Murgul Cumhuriyet Meydanında Sona Erecektir. Mesafe 20 Km. Yaş Kategoriler Aşağıda Belirtilmiştir.

18-29 YAŞ GURUBU ERKEKLER KIZLAR, 30-39 YAŞ GURUBU ERKEKLER, 40-49 YAŞ GURUBU ERKEKLER, 50-59 YAŞ GURUBU ERKEKLER

Ödül programı aşağıda belirtilmiştir.

1-YARIM ALTIN-MADALYA-KATILIM BELGESİ

2-ÇEYREK ALTIN-MADALYA-KATILIM BELGESİ

3-GRAM ALTIN-MADALYA-KATILIM BELGESİ

Sporcu Konaklaması

Konaklama Verilmeyecektir. Yarış Sonrası Aparatif Yemek İkramı yapılacaktır.

Murgul İlçesinde Konaklama Yapmak İsteyen Arkadaşların İletişim Sağlamaları Gerekmektedir. Konaklama Sınırlı 30 Kişidir.

Sporcu Göğüs Numara Dağıtımı

23 Ağustos 2015 Pazar Saat 10.30 Varış Alanı Önü’nde gerçekleştirilecektir.

Yer Murgul Cumhuriyet Meydanı” şeklinde bilgilendirme yapıldı.

Murgul şimdiden 1.MTB Dağ Bisiklet yarışının heyecanını yaşarken, organizasyonun başarıyla gerçekleştirilmesi ülke çapında ilçenin tanıtımına katkı sağlayacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık