Ana Sayfa Yerel Siyaset Nusret Bayraktar'a yeniden vekillik yolu açılıyor.

Nusret Bayraktar'a yeniden vekillik yolu açılıyor.

AKP'de 3 dönem kuralı nedeniyle 2015 yılı seçimlerinde aday olamayan Nusret Bayraktar'a yeniden vekillik yolu açılıyor.

Giriş Tarihi: 24 Ağustos 2015 Pazartesi 05:47
Nusret Bayraktar'a yeniden vekillik yolu açılıyor.

Başbakan Davutoğlu AKP'de 3 dönem kuralının değişmesi için talimat verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkezi ziyaretinin ardından konuştu.

Kılıçdaroğlu'na görev verilip verilmemesinin Cumhurbaşkanı'nın takdiri  olduğunu söyleyen Davutoğlu, AK Parti'nin 3 dönem kuralına ilişkin soru üzerine şunları kaydetti: “Felsefi yaklaşım itibarıyla doğru bir ilke olduğunu hep kabullendik ama bu sefer özel bir durum hasıl oldu. Çok kısa bir sürede 2 ayda, 3-4 ayda bir dönem bitmiş oldu.

HEYET OLUŞTURDUK

Bunu dönem olarak saymak, bazı arkadaşların tam da siyasete girmiş ve 2 dönemdir tecrübe edinmiş arkadaşların birikimlerini kullanmak bakımından zorluklar doğurur. Dönem olarak saymamak da bu sefer 3 dönemi doldurmuş olan arkadaşların hakları bakımından yanlışlık olur. Bir tüzük heyeti oluşturduk, son MYK'da.

Heyete bu konuda çalışma talimatı verdim ama tüzüğümüzde sadece bu değil, başka değişikliklerin olmasını da planlıyoruz.”

BÜTÜN PARTİLERE ÇAĞRI

Geç­ti­ği­miz haf­ta hü­kü­me­ti kur­ma gö­re­vi­ni ia­de et­ti­ği­ni ha­tır­la­tan Da­vu­toğ­lu, “Gö­re­vin ba­na ve­ril­me­si ha­lin­de yi­ne Ana­ya­sa ba­na ne di­yor­sa onu ya­pa­ca­ğım. Mec­lis Baş­ka­nı­mız sa­yı­la­rı ver­di­ğin­de uy­gun gör­dü­ğüm isim­le­re tek­lif gö­tü­rü­rüm. Bu se­çi­me bü­tün par­ti­ler gi­re­ce­ğiz. Bu hü­kü­me­tin için­de bü­tün par­ti­ler olur­sa, tan­si­yon dü­şer, oy ve­ren va­tan­daş­la­rı­mız tem­sil edil­dik­le­ri­ni gör­düğünde  mut­lu olur­lar. Tek öl­çüm eh­li­yet, li­ya­kat ve tem­sil ka­bi­li­ye­ti­ne ha­iz ol­ma­k” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık