Ana Sayfa Güncel Nusret Bayraktar'dan bana niye ödül vermediniz tepkisi.

Nusret Bayraktar'dan bana niye ödül vermediniz tepkisi.

53 Gazereciler Derneğinin düzenlediği ödül töreninde konuşan Nusret Bayraktar'ın ödül alamadığı için sitemde bulunması törende gerginliklere neden oldu.

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2015 Cumartesi 01:27
Nusret Bayraktar'dan bana niye ödül vermediniz tepkisi.

53 Gazeteciler Derneği tarafından medya, siyaset ve bürokrasi alanlarında başarılı olan isimlere verilen ‘Başarı Ödülleri’ Rize Öğretmenevinde düzenlenen tören ile dağıtıldı.

Törende, Yılın Başarılı İşadamı ödülünü alan Şaban Ali Razıoğlu’na ödülünü taktim etmek üzere sahneye davet edilen Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, kendi isminin de ödül alanlar içinde yer almamasını eleştirerek sitemde bulundu.

Sadece sıradan bir davetiye

Milletvekilleri arasında sadece Hasan Karal’ın ödül aldığı törende konuşma yapan Bayraktar, RizeHavalimanı ve Ovit Tüneli gibi projelerin kabul ettirilebilmesi adına Ankara’da yoğun mesai harcadığının gazeteciler tarafından iyi incelenmesi gerektiğini ve ne olursa olsun Hasan Karal ile aralarının bozulmayacağını vurguladığı konuşmasında,“Dün akşam geldik. Gece geç saatlere kadar Rize’de çalıştık, bu sabah Belediye Başkanı ve Milletvekilleriyle birlikte koordinasyon toplantısı yaptık. Saat 10.30’da Ankara’ya özel bir toplantı için gittim, katıldım ve Çaykur’un koordinasyon toplantısına geldim. Ama sadece sıradan bir davetiyeyle… Konuşma fırsatı bulduğum için de teşekkür ediyorum. Ödülün ne olduğunu bilmiyorum ama bizi birbirimize düşüremezsiniz. Biz Hasan Beyle, Hayati Beyle ve il başkanımızla tam bir uyum içinde çalıştık. Her projeyi geceli gündüzlü birlikte yürüttük. Ama bizden daha iyi hizmet yapan Hasan kardeşimi ödüle layık gördüğünüz için seviniyorum. Kesinlikle kıskanmıyorum. Eğer kıskansaydık ona o görevi, o yetkiyi, o desteği vermezdik. Bundan sonra da bütün desteğimiz onunla beraberdir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Nezaketen de olsa…

Ama paylaşımsa bu, mutluluksa bu, birlik ve beraberliğin hareketiyse bu, Rize’nin değişmesine ve gelişmesine katkı olacak ise, bu noktada bu kadar kişi ödül alırken, 4 yıl, 5 yıl uyumla bakanı, milletvekili, il başkanı, bürokratı bu kadar uyum içinde çalışılan bir ortamda, nezaketen de olsa programımız budur, ödül alacak isimler bunlardır, gerekçeleri de bunlardır denseydi herhalde daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Böyle mutlu bir tabloda bu karamsar cümleleri kurmanın ızdırabını çekiyorum. Ama ben olduğu gibi görünen, göründüğü gibi olan birisi olduğum için, içimde olanları açık ve net şekilde her yerde anlatırım. Bir bakın bakalım bu hizmetlerin Rize’ye gelmesinde birlik ve beraberliğimizin ne kadar katkısı olmuş. Bugüne kadar her siyasi parti gelmiş güzel hizmetler yapmıştır, hepsini tebrik ediyoruz.

İz bırakma noktasında başarısız olduk

Ama bu dönem kadar lojistik merkez, üniversite, ovit tüneli, yayla turizmi, turizm projeleri, kayak merkezi ve en önemlisi havaalanı gibi projeler katlamalı şekilde nasıl geldi lütfen bir bakın. Bunlar birlikteliğin bereketidir. Halkımızın desteğinin bereketidir. O halde destek varsa hepimiz birbirimize destek olalım, hepimiz birbirimizi onore edelim. Marifet iltifattan ise adaletsizlik de yapmayalım. Ödül alan herkesi kutluyorum. Buna rağmen demek ki çok daha güzel iz bırakanlar var. Biz iz bırakma noktasında başarısızız, doğru. Saygı duyuyorum. İnşallah bundan sonraki hizmetlerimiz çok daha mutlu olacaktır” şeklinde sitemde bulundu.

Bayraktar’ın konuşmasının son kısmında salonda alkışlayarak Bayraktar’ı protesto eden Gazeteci Ömer Şan ise kendisine verilen ödül esnasında yaptığı konuşmasında Bayraktar’a göndermede bulunarak, “Bizler gazeteciler olarak yapmamız gerekenleri yaparken ödül beklemiyoruz. Rize’ye hizmet noktasında görevli olanlar da görevlerini yerine getirirken Rize adına yapmaları gereken çalışmalardan dolayı ödül beklememelilerdir” şeklinde konuştu.

Konuşma esnasında Rize Milletvekili Hasan Karal ödülünü almadan, Milletvekili Nusret Bayraktar ve Ak Parti İl Başkanı Muhammed Avcı salondan ayrıldı.

Turgay AYHAN / Okur53.com

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık