Ana Sayfa Yerel Gündem OF ' ta Atatürk büstlerine saldırıldı..

OF ' ta Atatürk büstlerine saldırıldı..

Cumhuriyetin 93. yılının kutlandığı bu gün, Trabzon'un Of ilçesinde, okullar caddesinde 5 okul ve Halk Eğitim Merkezi'nin büstler saldırıya uğradı, bazı duvarlara ''Kahrolsun Çamuriyet, yaşasın islamiyet', ''Allah-Muhammet'' gibi yazılar yazıldı. Yazıların altına ''Ehli Hakikat'' ve ''Ehli şeriat'' imzası atıldı.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2016 Cumartesi 13:53
OF ' ta Atatürk büstlerine saldırıldı..

Gece yapıldığı sanılan ve sabah saatlerinde farkedilen olayda, Of Solaklı deresi kıyısında sıralanan 5 okul ile halk eğitim merkezinin bahçelerinde bulunan büstler hedef alındı. Boyanan ya da çarpı işareti çizilen büstlerin altına ''mason'', ''gavur'', ''Allah'', ''Muhammet'' gibi yazılar yazılırken, bölgede bazı duvarlara da ''Kahrolsun Çamuriyet, yaşasın islamiyet' gibi sloganların yazıldığı ve altına ''Ehli Hakikat'' ve ve '''Ehli şeriat'' imzasının atıldıığı saptandı.

Bir okulun kamera kayıtlarına bakıldığında, 20-25 yaşlarında yüzü kapalı, sırtında çanta bulunan bir kişinin, büstrü boyadığı açıkça görüldü. Başka bir okul kamerasında ise bu kişinin bisikletle gelip saldırıyı gerçekleştirdiği tespit edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık