Ana Sayfa Güncel Partinin başına Bu İsim mi Geçecek?

Partinin başına Bu İsim mi Geçecek?

Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilirse AKP'nin başına kim geçecek? İşte Ankara kulislerinde dolaşan iddialar...

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2014 Salı 07:01
Partinin başına Bu İsim mi Geçecek?

Konu ile ilgili AK Parti Kulislerinde istişareler sürüyor. AK Parti'de planlar Erdoğan'ın ilk turda yani 10 Ağustos'ta seçilmesi üzerine yapılıyor. Edinilen bilgiye göre 10 Ağustos'ta seçim tamamlanırsa hemen ertesinde Başbakan kurmaylarını toplayacak.


AKP'DE 28 AĞUSTOS'A KADAR SÜREÇ TAMAMLANACAK

11 Ağustos'ta AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı yapılarak olağanüstü kongre kararı alınması bekleniyor. Tüzük gereği kongrenin 45 gün içerisinde toplanması gerekiyor ancak 45 gün beklenmeyecek.  Bu doğrultuda partinin ikinci ismi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in partiyi 23-24 Ağustos'ta olağan üstü kongreye götürmesi planlanıyor. Böylelikle AK Parti tarihinde ilk kez yapılacak olan olağan üstü kongre ile yeni genel başkanını seçmiş olacak.

Bu yol haritası ile Çankaya Köşk'ünde devir teslim yapılacak ve 28 Ağustos tarihine kadar sürecin tamamlanması öngörülüyor.

AK PARTİ'NİN YENİ GENEL BAŞKANINA HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİNİ VERECEK!

Kulislere yansıyan bu plan doğrultusunda Erdoğan'ın mazbatasını aldığı gün düşecek hükümetin yerine Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak göreve başladığı gün ilk iş olarak AK Parti'nin yeni Genel Başkanı'na hükümeti kurma görevini verebilecek.

YENİ KABİNEYİ ERDOĞAN ONAYLAYACAK!

Yeni Başbakan tarafından yeni Cumhurbaşkanına sunulacak kabine listesi onaylanır onaylanmaz 1 hafta içinde hükümet programı okunacak. Meclis tatilde olduğu için Meclis Başkanlığı milletvekillerini toplantıya çağıracak.  Hükümet programı okunduktan iki gün sonra program üzerinde görüşmeler başlayacak. Güven oylaması ise görüşmelerin tamamlanmasından 1 gün sonra yapılacak. Yeni Hükümetin güvenoyu alması için gereken sayı ise 276…

ERDOĞAN'IN YERİNE GELMESİ BEKLENEN İSİMLER

AK Parti'de Erdoğan'ın yerine adın geçecek isimler olarak ise Binali Yıldırım,  Mehmet Ali Şahin, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül'ün ismi geçiyor.  Bülent Arınç ve Beşir Atalay'ın adı da AK Parti'de ‘ağabey' olarak geçiş döneminde görev üstlenebilecek güçlü adaylar olarak telaffuz ediliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık