Ana Sayfa Yerel Gündem Pazar Emek ve Demokrasi Güç Birliği ,İsrail saldırılarını protesto etti.

Pazar Emek ve Demokrasi Güç Birliği ,İsrail saldırılarını protesto etti.

Pazar'da Meydan Parkı'nda toplanan Pazar Emek ve Demokrasi Güç Birliği üyeleri, İsrail'in Gazze saldırılarını basın açıklamasıyla protesto etti.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2014 Perşembe 14:49
Pazar Emek ve Demokrasi Güç Birliği ,İsrail saldırılarını protesto etti.

Atatürk Anıtı önünde toplanan Pazar Emek ve Demokrasi Güç Birliği üyeleri, ‘Filistin'de ve dünyada emperyalizm yenilecek direnen haklar kazanacak' yazılı pankart açtı.

Grup adına Recep Memişoğlu'nun okuduğu basın açıklamasında, İsrail'in günlerdir Filistin halkına acımadan saldırdığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
"Başlayan kara harekâtı ile katliam daha da yoğunlaşırken, atılan bombaların altında yüzlerce Filistinli öldü şimdiye kadar. Emperyalizmin desteğindeki İsrail ordusunun bu saldırıları karşısında, emperyalist merkezler cümleye bugün dahi ‘savunma hakkı' ile başlamaya devam ederek katliamların arkasında durmaya devam ediyor. Netanyahu hükümeti çeşitli bahaneler arkasına sığınsa da, son harekatın asıl nedeni, Filistin Yönetimi ile Hamas arasında ortak hükümet konusunda anlaşmaya varılması, Filistinlilerin güçlerini birleştirme olanağı yakalamalarıdır. Bugün kara harekatıyla sürdürülen katliamlarla Filistin halkı İsrail'e boyun eğdirilmek istenmektedir. Erdoğan, her fırsatta İsrail'e kafa tutarken somut hiçbir adım atılmamaktadır. Bugün de İsrail katliamları karşısındaki sözde tepkilerin ötesine geçilmemektedir. Hatta geçtiğimiz dönem içerisinde İsrail ile ekonomik ve askeri ilişkiler geliştirilmiştir. Şimdi lakırdı değil tam da icraat zamanıdır! Erdoğan'a sesleniyoruz, Eğer İsrail'in karşısında ve Filistin halkının yanındayım diyorsan bir saniye bile beklemeksizin Küba, Venezüela, Şili ve Çin'in yaptığını yap! İsrail ile ekonomik ve siyasi tüm ilişkileri sonlandırın." 

Yapılan Basın Açıklamasının Tam Metni;

İsrail günlerdir Filistin halkına acımasızca saldırıyor. 

Başlayan kara harekâtı ile katliam daha da yoğunlaşırken, atılan bombaların altında yüzlerce Filistinli öldü şimdiye kadar. 

Emperyalizmin desteğindeki İsrail ordusunun bu saldırıları karşısında, emperyalist merkezler cümleye bugün dahi ‘savunma hakkı' ile başlamaya devam ederek katliamların arkasında durmaya devam ediyor. 

Netanyahu hükümeti çeşitli bahaneler arkasına sığınsa da, son harekatın asıl nedeni, Filistin Yönetimi ile Hamas arasında ortak hükümet konusunda anlaşmaya varılması, Filistinliler'in güçlerini birleştirme olanağı yakalamalarıdır.

Obama yönetiminin yürüttüğü sözde barış sürecinde, Filistin halkının özgürlüğü için hiçbir adım atılmazken kanun dışı Yahudi yerleşimleri olanca hızıyla sürmüştür. Son yirmi yılda Filistin toprakları olan Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te hukuksuz yerleşimlerin sayısı 350 bine ulaşmıştır. Filistin Yönetimi'nin sürekli tavizleri, son olarak müstakbel Filistin devletinin silahsızlanması, Ürdün'de 5 yıl için İsrail'in askeri varlığının kabulü, Batı Şeria'daki yerleşimcilerin % 80'inin İsrail devletine entegrasyonu, Filistinli mültecilerin anayurtlarına dönüşünün İsrail'in onayına tabi kılınması gibi tavizler dahi Siyonist rejimi tatmin etmemiş, saldırganlık devam etmiştir.

Bugün kara harekatıyla sürdürülen katliamlarla Filistin halkı İsrail'e boyun eğdirilmek istenmektedir. 

İsrail tüm katliamlarına, kara harekatına derhal son vermelidir. 

Filistinlilerin devlet kurma hakkının kayıtsız şartsız kabulü, işgal edilen toprakların terkedilerek, anayurtlarına dönme haklarının uğradıkları maddi ve insani zararlar tazmin edilerek sağlanmasını güvence altına alan ateşkes ve barış süreci geliştirilmelidir.

Filistin halkının onlarca yıldır süren direngen mücadelesinin üzerinde bölgesel çıkar planları yapan tüm güçler artık gölgesini çekmelidir. AKP, bölgesel düzlemde ülkemizi sürüklediği felakete benzer şekilde sözde Filistin'in yanında olmak adına kendi güç savaşını vermeye çalışmaktadır. 

Erdoğan, her fırsatta İsrail'e kafa tutarken somut hiçbir adım atılmamaktadır. Bugün de İsrail katliamları karşısındaki sözde tepkilerin ötesine geçilmemektedir. Hatta, geçtiğimiz dönem içerisinde İsrail ile ekonomik ve askeri ilişkiler geliştirilmiştir. 

Erdoğan, Filistin halkının katledilmesindeki sorumluluğunu gizlemek için başvurduğu ve giderek ırkçılaşan manipülasyanlorı, boş lafları bir yana bırakmaladır. 

Şimdi lakırdı değil tam da icraat zamanıdır!

Erdoğan'a sesleniyoruz, 

Eğer İsrail'in karşısında ve Filistin halkının yanındayım diyorsan bir saniye bile beklemeksizin Küba, Venezüela, Şili ve Çin'in yaptığını yap!

İsrail ile ekonomik ve siyasi tüm ilişkileri sonlandırın. 

İsrail'in istihbarat kaynağı olan Kürecik radar üssünü ve ülkemizdeki tüm Amerikan ve NATO üslerini kapatın. 

İsrail ile her tür ticari ilişkiyi kesin, ikili anlaşmaları iptal edin. 

Eğer bunları yapmıyorsanız. Gazze'deki akan kanın sorumluluğundan da kaçamayacaksınız. 

Filistin halkı direniyor! Direnen Filistin halkı teslim olmayacak ve kazanacak! Filistin halkı bugün çocukların kanlarını döken zalimlerden nasıl hesap soracaksa biz de mutlaka İsrail işbirlikçilerinden hesap soracağız. 
 

haberguven.com

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık